Wereld Beker Spa

Geplaatst op 25 apr 2005.
Bas Vroemen, Binnenvaart-Merida Team
De eerste Wereld Beker zit er weer op! Het Binnenvaart-Merida Team heeft deze eerste proef goed doorstaan. Met namde de meer dan 50 meter aan Merida stands waar wij ook onderdeel van uitmaakten in het Expo Dorp heeft veel indruk gemaakt op de vele duizenden toeschouwers.

Op zaterdag was het de beurt aan Hans Becking en Frank Schotman om te laten zien dat zij ook in de finale van zondag thuis horen. Van de 120 man gingen er slechts 40 door naar de finale. Beide wisten deze test glansrijk te doorstaan door als 8ste en 12de te finishen in de kwalifiactie.
Zondag was het eerst de beurt aan de dames. Laia Turpijn wist zich de hele race rond de 30ste plaats te handhaven. Een eerste Wereld Beker is altijd weer aanvoelen en kijken waar je staat ten opzichte van de wereldtop. Met een 33ste plaats wist Laura zich goed te meten met de top en met nog iets betere benen zit een top 20 plaats er zeker in.
Bij de heren wist Bas Peters al meteen goed van voren mee te komen. Hij reed in een grote groep die voor plek 15 reed. Een stuk daarachter, (vanwege achteraan moeten starten) reden Hans en Frank een knappe inhaalrace. Beide vochten zich naar voren, waarbij Hans helaas in de 3de ronde de strijd moest staken wegens materiaal pech. Erg jammer want een top 10 plaats bij de espoirs en mogelijk een top 75 overal had er misschien wel ingezeten. Frank streed tot het einde en ondanks zijn verkoudheid wist hij toch nog op een 100ste plaats uit te komen.
Bas had ondertussen te kampen met een zadel dat los ging. In de materiaalpost werd dit verholpen, maar het oponthoud hier en de vermoeidheid brachten hem helaas niet verder dan een 50ste plaats. In Madrid over twee weken heeft hij hopelijk meer geluk.

LEES DIT HIERNA

Upgrade je Sram 70 / 90 transmissie naar een GX Eagle AXS

GX Eagle AXS upgrade kit voor transmissie: RD-UPK-GXTE-A: Til Eagle-transmissie naar een hoger…

LEES VERDER

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER