Achtste editie ATB-Zomercup

Geplaatst op 26 apr 2005.
Door Wim de Vos
WEMELDINGE – De Zeeuwse ATB Zomercup is niet meer weg te denken op de agenda van mountainbikevereniging X-Treme. Maandag ging deze wedstrijdenreeks voor de achtste keer van start.

Er worden dit jaar vijf wedstrijden voor de competitie gehouden.
Volgens Jan Slager uit Burgh- Haamstede, voorzitter van X-Treme, is de belangstelling ieder jaar groot. Niet alleen van Zeeuwse mountainbikers, maar ook van renners van buiten de provincie. „Het succes is te danken aan het ongedwongen karakter, de gezellige sfeer en vooral de leuke parkoersen waarop wordt gereden. Dat trekt een groot aantal mountainbikers.“
Hoewel er enkele wedstrijden zijn weggevallen, kostte het geen moeite nieuwe organisatoren te vinden die bereid waren een wedstrijd te organiseren. Zo is er dit jaar ook een wedstrijd in het Nollebos in Vlissingen en het Kapelse Bos in Kapelle.
De categorie-indeling wijzigde niet, waardoor er startgelegenheid is voor iedereen die kennis wil maken met de mountainbikesport. Vandaag is het de vraag of Dick van den Berg sterk genoeg is bij de senioren weer te winnen. Bij de vrouwen ging de zege vorig jaar naar Ad Bernaerds uit Baarle-Nassau.
De kalender:
25 april: Wemeldinge (terrein MC De Sproeier). 11 juni: Goes (Goese Meer nabij AKF-terrein), 11 juli: Vlissingen (Nollebos), 29 augustus: Kapelle (Kapelse Bos), 10 september: Burgh-Haamstede (boswachterij Westerschouwen).
Artikel uit BN/DeStem van 25-04-2005

LEES DIT HIERNA

Licht, opvouwbaar en geschikt voor 2 fietsen: De Thule Outpace

Zodra je de Outpace uit de doos haalt valt direct zijn opgevouwen formaat op. Een klein pakket die…

LEES VERDER

Wat hebben Ekoi Lost Paradise en Canyon met elkaar gemeen?

Al heel wat jaren komen we in het gebied rondom Frejus en nog steeds vinden we nieuwe paden en…

LEES VERDER

Naar de Vulkaan Eifel met Koroyd en de Smith Forefront 3 MIPS

Het is dinsdagmiddag en we arriveren in Gemünden, vlak onder Daun, voor een paar dagen lekker de…

LEES VERDER