Roel Paulissen: ,,Publiek schreeuwde mij vooruit''

Geplaatst op 25 apr 2005.
Favoriet Absalon wint, Paulissen verrassend tweede
De eerste WB-manche in Spa-Francorchamps kreeg met de Franse wereld- en olympische kampioen Julien Absalon (25) de verwachte winnaar. Roel Paulissen (deze week nog ziek) verraste met een tweede plaats.

Paulissen liet zich onverstoord meevoeren in een vier man sterke kopgroep met Julien Absalon, Lado Fumic en José Hermida. Een stevige demarrage van Absalon deed het leidende kwartet uit elkaar spatten. Weliswaar met duidelijke achterstand kon Paulissen zich vrij probleemloos op de zilveren plek handhaven. Zelfs een lekke band in de voorlaatste ronde kon geen roet in het eten gooien. ,,Ik voelde de band langzaam leeglopen'', vertelt Paulissen. ,,Gelukkig kon ik in de buurt van de materiaalpost een wiel van iemand uit een andere ploeg bemachtigen. Ik wist dat Jean-Christophe Peraud erg dicht was genaderd. Ik geraakte echter niet in paniek. Ik voelde mij nog sterk genoeg om de ultieme beklimmingen goed door te komen.''
,,Dit is echt super. In de eerste ronden voelde ik mij niet echt goed, maar ik kon het tempo uitstekend volgen. De duizenden Belgen op het toch wel schitterende parcours schreeuwden mij vooruit.''
Bij de vrouwen verwees de 27-jarige Canadese Marie-Helène Prémont de onoverwinnelijke wereld- en olympische kampioene kampioene Gunn-Rita Dahle naar de tweede plaats.
(C) Sportwereld

LEES DIT HIERNA

Licht, opvouwbaar en geschikt voor 2 fietsen: De Thule Outpace

Zodra je de Outpace uit de doos haalt valt direct zijn opgevouwen formaat op. Een klein pakket die…

LEES VERDER

Wat hebben Ekoi Lost Paradise en Canyon met elkaar gemeen?

Al heel wat jaren komen we in het gebied rondom Frejus en nog steeds vinden we nieuwe paden en…

LEES VERDER

Naar de Vulkaan Eifel met Koroyd en de Smith Forefront 3 MIPS

Het is dinsdagmiddag en we arriveren in Gemünden, vlak onder Daun, voor een paar dagen lekker de…

LEES VERDER