Mountainbiken in de Broekpolder

Vlaardingen krijgt een 12 kilometer lange mountainbikeroute in de Broekpolder, dus binnenkort kun je erop los fietsen hier in de Waterweg. Verwacht wordt dat de route dit najaar nog klaar is. Vrijdag start de aanleg van de route.

De route in de Broekpolder is de langste single track in Nederland. De aanleg van de route is onderdeel van de compensatiemaatregelen die genomen worden om met de aanleg van de A4 Delft-Schiedam de kwaliteiten van Midden-Delfland te behouden en te versterken.

Het Vlaardingse parcours krijgt drie startplekken en slingert door bestaande bospercelen van de Broekpolder. De route gaat over onverharde paden met volop uitdagingen. Op de route liggen twee technische parken. In de technische parken vindt de fietsliefhebber jumps, heuvels, haarspeld- en kuipbochten, balansbalken en -bruggen, een rock garden en diverse hoogteverschillen. De route wordt voorzien van de landelijk gebruikte bewegwijzering voor mountainbiken. Patrick Jansen, meervoudig Nederlands kampioen mountainbiken, wordt betrokken bij de aanleg.

Bij Van Kortenhof en De Polderpoort kun je vanaf 15 juni mountainbikes huren om alvast de omgeving te verkennen.

(c) Door Noelia Romero Cabrera, dichtbijredacteur: http://www.dichtbij.nl/waterweg/regionaal-nieuws/artikel/2852023/mountainbiken-in-de-broekpolder-.aspx

Meer: http://www.federatiebroekpolder.nl/nieuws/2013/06/aanleg-mtb-parcours-van-start

LEES DIT HIERNA

Op weg naar de Peel met de Vittoria Mezcal XC Trail

De Peel heeft in de winter iets ongenadigs. De lucht hangt zwaar, de paden zijn donker en nat, de…

LEES VERDER

14 december "ATB- en Graveltocht" door TWC de Zwoegers

Recreanten maar ook doorgewinterde en ervaren fietsers kunnen kiezen voor een ATB-tocht van…

LEES VERDER

Naar de toekomst met het Ale Extreme Jack

De wekker gaat en buiten is het donker, koud, waait er een straf windje en de wereld is zelfs een…

LEES VERDER