Share your passion en word mountainbike instructeur!

Geplaatst op 18 jan 2008.
Dit voorjaar zal de opleiding tot mountainbike instructeur (niveau 3) opnieuw van start gaan. Tijdens deze opleiding leer je hoe je groepen mountainbikers veilig in het terrein kunt begeleiden, leer je verschillende oefenvormen om de rijvaardigheid van de cursisten te verbeteren en ben je uiteindelijk volgens de richtlijnen van VWS erkend mountainbike instructeur.

Daarna kun je de praktijk in door als instructeur aan de slag te gaan binnen je eigen vereniging of je kunt bijvoorbeeld voor Singletracks clinics verzorgen. De opleiding bestaat uit een deel  theorie en een deel praktijk (instructie geven). Een groot deel van de theoretische lesstof dient door middel van zelfstudie eigen gemaakt te worden. Het opleidingsprogramma kent de volgende ingrediënten waarbij je voor het halen van het diploma vier zogenaamde proeven van bekwaamheid (PVB) moet afleggen.
>      Rijtechniek en eigen rijvaardigheid >      Didactiek en methodiek>      Trainingsopbouw >      Opstellen trainingsprogramma >      Begeleiden en instrueren van groepen >      Fietsonderhoud en reparatie >      Veiligheidprocedures in het veld
De cursist heeft zich aan het eind van de opleiding de volgende competenties eigen gemaakt:
1.       Geven van training/instructie2.       Coachen bij mountainbikeactiviteiten3.       Organiseren van mountainbikeactiviteiten4.       Aansturen van mountainbikesportkader5.       Afnemen van eigenvaardigheidstoetsen
De opleiding bestaat uit een intakedag, 8 cursusdagen en een examendag welke in Apeldoorn georganiseerd worden. De intakedag vindt plaats op zaterdag 2 februari. De opleiding valt onder auspiciën van de NTFU. Er zijn nog enkele plaatsen vrij, dus heb je interesse, kijk dan snel op www.singletracks.nl of www.ntfu.nl voor meer informatie over aanmelding, kosten en voorwaarden voor deelname aan deze opleiding.
Bron: Singletracks

LEES DIT HIERNA

Kies je eigen pad met de Venture-collectie van AGU

Van gravelrijders die lange dagen over onverharde paden maken tot mountainbikers die het liefst…

LEES VERDER

De nieuwe, herziene 5e editie van Bike Skills is nu verkrijgbaar

Wat is Bike Skills? Bike Skills is al 14 jaar hét handboek over mountainbike­rijtechniek, voor…

LEES VERDER

Op weg naar de Roc Altitude met de Canyon Neuron

Terwijl ik dit aan het schrijven ben, krijg ik alweer heimwee naar de omgeving van Frejus,…

LEES VERDER