'Zet een hek om Loonse duinen'

Geplaatst op 18 jan 2008.
Door Marcel Linssen
"Je zou een hek om de Loonse en Drunense Duinen kunnen zetten en de bezoekers een kleine vergoeding vragen als ze daar willen wandelen. Mountainbikers en mensen die paardrijden moeten nu ook een vignet kopen als ze het park in willen."

Wethouder Jan Brenninkmeijer van de gemeente Haaren is serieus als hij dit plan oppert. "In Amerika gebeurt dit overal en het nationaal park de Hoge Veluwe is ook omheind. Waarom zou dat hier niet kunnen?", vraagt hij zich af.
Door bij eventuele toegangen tot het nationaal park Loonse en Drunense Duinen entree te heffen, kan er volgens Brenninkmeijer geld bijeen gebracht worden voor onderhoud van het park, maar ook bijvoorbeeld voor het plaatsen en onderhouden van de hekken.
Hij heeft zijn idee al op diverse plekken gedropt, onder meer het overlegorgaan Loonse en Drunense Duinen. De secretaris van dat overlegorgaan, Anja van den Bogert, ziet wel iets in het idee van entree heffen om het nationaal park te mogen betreden.
"Maar er een hek omheen zetten, dat gaat me iets te ver", zegt ze. "Je kunt natuurlijk ook denken aan betaald parkeren, maar wij zijn daar niet concreet mee bezig", geeft ze aan."
(C) Brabants Dagblad

LEES DIT HIERNA

Door de sneeuw met de Fiido Nomads

Zoals meestal met onze testfietsen komt ook de Fiido Nomads in een grote doos aan. Uitpakken, in…

LEES VERDER

Door het landschap met de SKS Infinity Urban Trunkbag XL

Er zijn dagen dat je producten niet op de testbank legt vanwege de planning maar gewoon omdat de…

LEES VERDER

Thule introduceert de VeloSpace 3

De nieuwe generatie veelzijdige, hoogwaardige fietsendragers voor elke fietsrit: De drager heeft…

LEES VERDER