De Italiaan Marzio Deho (van Bergamo) heeft de 11e Dolomiti Superbike met meer dan 111 kilometers en 3000 hoogetmeters in Niederdorf/Suedtirol/Italien op Zondag gewonnenn. 2 minuten en 11 seconden was het verschil met de 37 jarige Bart Brentjes die op de tweede plek eindigde. Derde werd de Zwitser Sandro Spaeth met een tijd van 4 uur en 34 minuten.
Deho won de Dolomiti Superbike voor het eerst, nadat hij in 2002, achter Mauro Bettin, tweede was geworden. De recordtijd van 2003 (van Thomas Dietsch op een droog parcours) van 4 uur en 22 minuten werd door het zware parcours (regen, koud weer) niet verbeterd.
De winnende tijd op Zondag bedroeg vier uren 26 minuten en 22 seconden. De afstand ging langs de vijf Pustertal gemeenten Hochpustertaler gemeenten Niederdorf, Tobliach Sexten, Innichen en Prags, opnieuw terug na Niederdorf.
Bij de vrouwen is de lange afstand gewonnen door Pia Sundstedt (5:18,37). Tweede werd 39-jaehrige Zwitsers Anita Steiner (Zwitserland, kanton Schwyz) met een achterstand zeven minuten (5:25.32); op plaats drie de Duitser Alexandra (5:34.22) kwamen toenamen.
Mario Deho (Italië) aan de finish van de 111 km: "Ik wist van bij het begin dat Bart Brentjens mijn sterkste tegenstander zou zijn, maar ik heb altijd in de overwinning geloofd. Met de eerste bergprijs in Sexten had ik een achterstand van 15 seconden op Bart. Deze achterstand groeide toen vanwege een valpartij tot meer dan één minuut. Na de tweede bergprijs had ik een lekke band, die ik binnen twee minuten kon herstellen. Mijn achterstand was op dat moment meer dan twee minuten Ik moest alles doen op de achterstand op Bart weer goed te maken.
Met de beklimming op de Plaetzwiese, heb ik hem op het hoogste punt kunnen inhalen. Onderweg vertelde het publiek me dat ik goed onderweg was. Dat motiveerde me. De aansluitende afdaling was toen geen probleem meer.
Door te weinig te eten viel de 36-jarige mountainbiker halverwege de klim stil.
Bart Brentjens: ,,Dit was niet nodig geweest, het is puur mijn eigen schuld”, reageerde Nederlands beste mountainbiker. Toch keek Brentjens tevreden terug. ,,Ik ben in vorm en is het alleen een kwestie deze vast te houden tot het WK in Noorwegen volgende maand.”
Sandro Spaeth (Zwitserland), 3.Plaats: "Ik had problemen met het koude weer, daarom kon ik niet volledig vooraan berijden. Ik reed op lange stukken alleen en kon niet bij anderen aansluiten. Na de tweede bergprijs kon ik de aansluiting weer vinden. Op de middenafstand meer dan 59 kilometers en 3000 liftmeters won de Leider in UCI klassement de 29 jarige belg Roel Paulissen.