Eindelijk winst voor Van Ewijk

Geplaatst op 23 nov 2004.
door Wim de Vos
WESTDORPE - De ATB-koers in Westdorpe werd de wedstrijd waarin Edzard van Ewijk en Dick van den Berg revanche namen voor hun slechte seizoenstart. In de eerste vier races voor de Zeeuwse ATB Cup hadden de twee coureurs zich nog niet gemanifesteerd. Zaterdag won Van Ewijk, voor Van den Berg.

Tijdens de race op het Finlandcircuit in Westdorpe maakte Edzard van Ewijk een sterke indruk. Dick van den Berg liet tijdens de eerste ATB Cup-koers in Zeeuws-Vlaanderen de tegenvallende resultaten van de laatste weken achter zich. De twee renners maakten de wedstrijd hard en reden samen naar de finish. In de eindsprint kwam Van Ewijk als eerste uit de laatste bocht. Dat bleek voldoende voor de zege. ,,Hij was vandaag te sterk. Zeker in de spurt kon ik hem niet bijbenen. Desondanks ben ik erg tevreden dat ik weer voor de overwinning heb meegedaan’’, zei Van den Berg na afloop.
Van Ewijk heeft lang moeten wachten op een overwinning. De coureur uit Goes is al jaren actief in het ATB-circuit, maar stond nog nooit op de hoogste trede van het ereschavot. „Ook dit jaar ben ik met volle overgave aan het seizoen begonnen. De eerste wedstrijden reed ik goed mee, maar zodra de prijzen verdeeld moesten worden, viel ik af. Nu blijkt dat ik het toch ook zelf kan afmaken“, vertelde een dolgelukigge Van Ewijk na de wedstrijd die bol stond van de spanning.
Ten valIn de race, op een parkoers waar vooral wegrenners zich konden manifesteren, viel de jonge Jaco Wagenaar door de mand. Wagenaar (tot zaterdag samen met Richard Slabbekoorn leider in het algemeen klassement) moest vooraan al snel lossen. Toen de Yersekenaar later ook nog eens ten val kwam, moest hij de hoop op een langer verblijf aan kop van het klassement laten varen. Wagenaar eindigde uiteindelijk op de zesde plaats terwijl Slabbekoorn als derde finishte. De renner uit Kapelle heeft nu een voorsprong van drie punten.
Slabbekoorn was één van de vier renners die vanaf het begin het gezicht van de race bepaalden. Slabbekoorn, Van Ewijk, Van den Berg en Dennis Raadtgever zonderden zich direct af van de rest en zorgden voor een harde en vooral snelle race. Na de eerste tempowisselingen moest Raadtgever de anderen laten gaan.
HandremDe Goesenaar zei zich te sparen, omdat hij gisteren ook nog deel moest nemen aan het Nederlands kampioenschap koppelkoers. ,,Alhoewel je altijd wilt winnen, moet ik zeggen dat ik er met de handrem op heb gereden“, zei Raadtgever. Bij de vrouwen was Baukje Doedee opnieuw de sterkste. In het begin probeerde Nathalie de Roo nog wel het initiatief te nemen, maar zij moest al
snel Doedee laten passeren. Doedee kon daarna ongehinderd naar haar vierde overwinning rijden.
De Roo werd ook nog voorbij gereden door Angeliena Huis en finishte uiteindelijk als derde.
Copyright © 2004 Provinciale Zeeuwse Courant - alle rechten voorbehouden

LEES DIT HIERNA

Upgrade je Sram 70 / 90 transmissie naar een GX Eagle AXS

GX Eagle AXS upgrade kit voor transmissie: RD-UPK-GXTE-A: Til Eagle-transmissie naar een hoger…

LEES VERDER

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER