Grondeigenaren willen geld zien

Geplaatst op 14 apr 2003.
DE LUTTE - Landeigenaren in het Lutterzand lijkt er alles aan gelegen om mountainbikers uit hun gebied te weren. Eerder al gaven ze aan niet mee te werken aan een permanente ATB-route door Noordoost-Twente. Nu eisen ze dat er betaald moet worden voor de drie toertochten die ’s winters door hun gebied gaan

Een kleine maand geleden gaven de landeigenaren aan niet onder de indruk te zijn van de beslissing van de gemeente Losser, om geen financiële bijdrage te leveren aan de herinrichting van het Lutterzand zo lang er geen oplossing is gevonden voor de mountainbikeroute.

Voor de Losserse Wielerclub was die houding van de eigenaren reden om definitief af te zien van een lus door het Lutterzand. "Het overleg duurt ons allemaal veel te lang’, aldus voorzitter H. Noordkamp. "Dan maar een route zonder het Lutterzand." T. Scholten daarop in een reactie aan het adres van Noordkamp: "Dat vind ik nu een wijs besluit van de Losserse Wielerclub’.

De verharde opstelling van de grondeigenaren bemoeilijkt de pogingen van de Regio Twente om weer in gesprek te raken met alle partijen.

Directeur A. Groen, van de afdeling recreatie en toerisme, kondigde eerder aan alle problemen nog eens in kaart te willen laten brengen. Voor die klus is M. Nolten, gebiedsmakelaar uit Weerselo, inmiddels al in de arm genomen. "Hij moet kijken hoe het hele recreatieverhaal ten aanzien van het Lutterzand nog in elkaar te steken is. Wij denken daarbij in de richting van het aanstellen van enkele toezichthouders’, aldus Huttenhuis.

Groen kent de opstelling van Huttenhuis. "In principe’, stelt hij, "kan ik me wel iets voorstellen bij het betalen van een kleine vergoedingssom. In het geval van het Lutterzand is dat echter ondoenlijk. Pak maar eens een willekeurige vierkante kilometer in dat gebied. Moet je eens kijken met hoeveel landeigenaren je dan van doen hebt. Al die mensen een vergoeding betalen, maakt de sport volstrekt onbetaalbaar.

Gevolg: verenigingen houden geen toertochten meer. Op een mooie zondagmorgen zul je echter wel zien dat mountainbikers links en rechts door het gebied crossen. En juist daar is niemand bij gebaat. Wil je greep krijgen op met name de niet-georganiseerde mountainbiker, dan moet je zaken gaan reguleren. Dan moet je een acceptabele route aanleggen. Kijk naar het Hulsbeek waar nu iets moois tot stand is gekomen.’

Copyright © 2003 De Twentsche Courant Tubantia

LEES DIT HIERNA

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER

Strak in het pak met Ekoi kleding

We reden daarom afgelopen tijd rond met de Ekoi Ruts N Waves MTB broek, het Flow Trail vest en de…

LEES VERDER