Evelien & Kyrill @ TransAlp #8

Geplaatst op 25 jul 2003.
We zijn er! Na een vrij korte 8e etappe zijn we aangekomen in Riva del Garda! Alles is goed gegaan en we hebben ons "finisher's t-shirt"! We houden het voor nu nog even kort, maar zullen in de komende dagen een uitgebreider verslag maken.

------------- Dag 7
Ons hotel lag gisteren behoorlijk ver van de start verwijderd. Kyrill's fiets moest eigenlijk voor de start nog even geserviced worden. Iedere dag staan er namelijk een paar standjes waar je (gratis) je fiets kunt laten repareren. Dus, extra vroeg opgestaan om dat voor de start nog even te regelen. Helaas... Deze ochtend was er geen service... Dan maar wat extra smeerspul op de ketting en hopen dat alles een beetje soepel zou  blijven draaien en schakelen... Evelien voelde zich inmiddels weer een stuk beter - de afgelopen twee dagen had ze namelijk last van haar maag - waardoor ze niet zoveel kon eten en drinken. En dat was toch wel nodig met die lange etappes.... Na de start volgde direct een lange klim. Die ging eigenlijk prima en best wel snel. Geen echte pijntjes, goede benen - het liep dus lekker. De afdaling die volgde was het eerste stuk best lastig - heel veel losse stenen. Veel mensen die toch niet durfden, halverwege besloten om half vallend toch maar te stoppen, waardoor de mensen daarachter weer opgehouden werden, etc... Beetje kneuzen was het wel daar. Maar ook wel een beetje terecht. Toen wij afdaalden, cirkelde de reddingshelikopter boven ons - die kwam een vrouw ophalen die goed gevallen was. De rest van de etappe was eigenlijk behoorlijk saai en duurde lang. Op de laatste klim kreeg Evelien erg veel last van haar rechterknie. Na de finish bleek bij de EHBO dat de knie overbelast was. Coldpack erop en zalfje mee. Hopelijk is het morgen minder pijnlijk! De etappe is niet zo lang (60km) en niet al te veel klimmen (1500 hoogtemeters), maar er zitten wel hele stijle afdalingen in (een stuk van 2 km met gemiddeld -29%) - erg pittig! We gaan ervoor - nog 1 etappe!
------------ Dag 6
Om 5.45 ging alweer de wekker, alleen hadden we deze ochtend een beetje moeite met opstaan.Maar toch we moesten om 7.30 in het startvak staan. Het was druk en veel fietsers waren moe. Alweer op het zadel zitten, dat is toch niet echt fijn na vijf dagen. We begonnen meteen steil omhoog richting Seiseralm. Zware steile klim. Het was koud en bewolkt. Na een uur klimmen begon het goed te regenen, even getwijfeld of we zouden wachten tot de bui over was. We besloten om toch maar door te fietsen want we hadden de tijd waarschijnlijk hard nodig. Boven bij  de Seiser alm ging het dus niet naar beneden zoals we hadden gehoopt, maar eerst nog even een paar korte klimmetjes voordat we naar beneden konden fietsen. De tweede klim lang en steil, stukken moeten lopen.
Uiteindelijk kwamen we koud en nat aan op de Karrer pass. Lange afdaling naar Obereggen, daar weer omhoog om na 80 km eindelijk helemaal naar beneden te mogen. Beneden in het dal stond ons nog een korte klim te wachten van 2 km en alweer heel steil en daarna nog 6km licht stijgend. We hadden er inmiddels 100 km op zitten en vonden het eigenlijk wel mooi geweest voor vandaag. Toen we in Kaltern aankwamen, bleek dat de finish een stukje boven Kaltern zelf lag - nog een klein stukje klimmen dus... Bij de finish was niet zoveel eten en drinken meer over. Wat water en een stukje cake. We hadden toch wel meer verdiend. Maar ja, hadden we maar harder moeten fietsen. Nu gaan we lekker slapen om morgen weer fit te zijn. Nog twee dagen en dan ..........dan zijn we in RIVA DEL GARDA.

---------------------- Dag 5
Vandaag dus een kortere etappe. Ons ontbijt was niet zo goed - de broodjes waren zeker 2 dagen oud... Bij een bakker hebben we nog snel even wat anders gehaald. De dag begon verder voor de verandering eens wat frisser dan de afgelopen dagen. En dat was erg fijn! Een flinke klim volgde enige kilometers na de start. Aangezien het gisteravond heel hard geregend had, was het erg vochtig en behoorlijk benauwd. De eerste klim ging over een vrij smal paadje waar je eigenlijk achter elkaar moest fietsen. Daardoor was het lastig om in je eigen tempo te klimmen - als de degene voor je net wat langzamer ging, moest je even versnellen en langs de zijkant erlangs. Na de klim volgde na de afdaling de verzorgingspost en toen de volgende pittge klim. De laatste 300 hoogtemeters moesten lopend afgelegd worden. Dat was niet zo heel leuk natuurlijk. Ondertussen hadden we wel een mooi uitzicht (foto's volgen). Hierna volgde alweer de afdaling (met nog wat kleine gemene heuveltjes) naar St Ulric! h. Na ruim 44 kilometer, 2500 hoogtemeters en iets meer dan 5,5 uur kwamen we over de finish. Dat betekende dat we een keer op tijd waren zodat we goed konden eten, de fietsen schoonmaken en boodschappen doen. Morgen volgt een zware,lange etappe. Ruim 100 kilometer en 3200 hoogtemeters. Tot morgen!
------------------------ Dag 4
Het was zwaar, heel zwaar! Voor de koninginnerit van ruim 147 kilometer kregen we 2 uur langer de tijd dan in de andere etappes - we mochten dus om uiterlijk 20.00 aankomen in Brixen. Nu hoopten we natuurlijk er (veel) eerder te zijn zodat we ook nog wat tijd zouden hebben om te herstellen. We houden het verslag vandaag kort, omdat we allebei erg moe zijn.. Op zich ging alles prima, maar het laatste stuk van de laatste klim was pittig.
Wij moesten meer dan 1,5 km lopen en de fietsen duwen/dragen. Erg vermoeiend. Daarna volgde een hele lange afdaling. Helaas hadden we flinke wind tegen waardoor er toch gewoon flink doorgetrapt moest worden. Aan het eind zaten nog een aantal korte venijnige klimmetjes - zeg maar toen we al zo'n 130km hadden gereden en 8 uur onderweg waren.... Uiteindelijk waren we om 18.15 in Brixen. We zijn vandaag dus ruim 10 uur onderweg geweest. Morgen wacht een korte etappe - slechts 44km, maar wel veel klimmen, behoorlijk stijl ook en weer met enige kilometers die lopend afgelegd moeten worden - terwijl je de fietst draagt/duwt/trekt.... Nu eerst lekker slapen!
------------ Dag 3
De derde dag, "op papier" een korte etappe maar zeker niet minder zwaar! De 1e kilometer ging nog rustig aan, en een klein beetje bergaf, maar toen begon de eerste en langste klim van de dag. Met een gemiddeld stijgingspercentage van 11% moesten meer dan 1100 hoogtemeters afgelegd worden. En gemiddeld betekende in dit geval dus dat er ook stukjes van 15 a 16% in zaten...
Ondanks de best wel vermoeide benen, ging het klimmen bij Evelien best wel goed. Kyrill had er vandaag meer moeite mee - de spreekwoordelijke "pap in de benen". Daarnaast was ons plannetje voor een goede drinkmix van appelsap, bronwater en wat zout (Kyrill's shirt stond gisteren stijf van het uitgezwete zout..), niet helemaal goed uitgepakt. In de Camelbak van Kyrill zat veel te veel zout - niet te drinken dus! Dat moest dus onderweg even vervangen worden door water uit een bronnetje. Na nog 2 keer klimmen stonden we op het hoogste punt voor de dag - op iets meer dan 2100 meter bij de skilift van de Wildkoge!
l. Volgens ons roadbook volgde nu alleen nog een "trail-abfahrt" die zo'n 1000 meter lager in Neukirchen (finish) uit zou komen. En het was inderdaad een hele mooie afdaling! Over de 52 kilometer en 2550 hoogtemeters hebben we uiteindelijk iets minder dan 7 uur gedaan. Prima wat ons betreft. Bovendien hadden we daardoor weer een uurtje extra tijd om te herstellen. Morgen volgt de langste etappe - ruim 147 kilometer en meer dan 3500 hoogtemeters. Bovendien lijkt het er op dat het weer niet al te mooi zal worden (regen, onweer)... We zullen zien! Eerst goed slapen nu.
--------------- Dag 2
Zaterdagavond zijn we na het eten rond 22.00 naar bed gegaan. Het was alleen ontzettend warm en bovendien was er in het dorp nog een groot feest waar een paar lokale bands tot ongeveer 2.00 flink hard muziek aan het maken waren. Al met al sliepen we pas rond 2.30, en de wekker ging alweer om 05.30... Niet echt een heel goede nachtrust dus.. Maar goed... Om 8.00 was de start voor de etappe naar Kirchberg. Op het menu stonden ruim 85 kilometers en meer dan 3200 hoogtemeters. Een zware etappe dus! Zeker met de warmte - het was 's middags 35 graden, en tijdens het klimmen waren er opvallend weinig bomen die schaduw boden....
We zijn rustig gestart en het ging eigenlijk allemaal prima. De eerste klim was lang. Daarna zouden er nog 2 volgen, beiden iets korter dan de vorige. Onderweg zagen we dat de hitte veel "slachtoffers" maakte -met deze temperaturen is het ook bijna niet te doen om het vocht aan te vullen door te drinken, een infuusje zou beter zijn. Evelien heeft onderweg ongeveer 5 liter gedronken, Kyrill bijna 8 liter. Maar ook na de finish zijn we blijven drinken - hopelijk genoeg om aan te vullen voor morgen! Vanavond zullen we hopelijk beter slapen en goed uitrusten, want maandag staat weer een zware etappe te wachten. Niet zo lang (ruim 51 kilometer), maar wel ruim 2500 hoogtemeters (stijl klimmen) en enkele lastig stukken (lopen).
------------- Dag 1
Vandaag, vrijdag 18 juli, is de aanmelding begonnen. Om 11.00 waren wij in Mittenwald waar we bij aanmelding allebei een grote sporttas kregen waarin je al je bagage moet stoppen. De organisatie vervoert die tassen dan naar de etappeplaatsen en met een beetje geluk staan ze dan aan het eind van de dag klaar in je hotel. Verder hebben we bij de aanmelding ook een t-shirt, en veel belangrijker, het roadbook gekregen. In het roadbook staan alle 8 etappes in detail beschreven. In principe is de route onderweg aangegeven met pijlen en borden, maar het roadbook moet voor de zekerheid mee (b.v. voor als mensen bordjes gaan omdraaien...). Het blijkt ook dat de totale afstand nog iets verder is dan vooraf aangegeven. Na 8 etappes zouden er ongeveer 650km en ruim 21.000 hoogtemeters op de teller moeten staan.
Vanmiddag hebben we nog een beetje in Mittenwald rondgekeken. Er zijn diverse standjes met mooie spullen (adidas, Scott, etc.). Bij Scott hebben we onze fietsen nog eens even laten nakijken -en dat is maar goed ook! In de fiets van Evelien bleek een verkeerde trapas te zitten, waardoor het allemaal niet zo goed schakelde. Dat hadden we al eerder gemerkt, maar leek op zich verder wel redelijk te werken.... De monteur van Scott heeft die trapas netjes vervangen voor de goede. Ook de remmen moesten nog even netjes afgesteld worden. Bij Kyrill's fiets bleek iets verbogen waardoor de achterderailleur niet goed schakelde, ook dat is hersteld. Toch goed dat we alles nog even hebben laten controleren.
De RouteHieronder geven we een kort overzicht van de etappes die gaan komen.
Dag 1 - 19 juliMittenwald - Reith im AlpbachtalStart: 12:00Finish: uiterlijk 20:00Afstand: 82,7 kmHoogtemeters: 1991 meterHet is een flinke afstand, maar lijkt een van de minder zware etappes.
Dag 2 - 20 juliReith - KirchbergStart: 8:00Finish: uiterlijk 18:00Afstand: 85,8 kmHoogtemeters: 3225 meterEen etappe met veel hoogtemeters en een flinke totaalafstand. Er zit een klein stukje in waarbij iedereen moet lopen en een vrij moeilijke afdaling van enkele kilometers.
Dag 3 - 21 juliKirchberg - NeukirchenStart: 08:00Finish: uiterlijk 18:00Afstand: 51,6 kmHoogtemeters: 2547 meterNiet zo lange etappe, maar relatief veel klimmen. De snelsten zullen deze etappe in iets meer dan 2 uur rijden. Aan het eind zit een lastige afdaling, waarbij wij misschien stukken zullen moeten lopen.
Dag 4 - 22 juliNeukirchen - BrixenStart: 08:00Finish: uiterlijk 20:00Afstand: 147,3 kmHoogtemeters: 3526 meterDe langste etappe, en de meeste hoogtemeters. Er zitten echter geen lastige stukken in (zeggen ze), eigenlijk een (hele)lange klim en een hele lange afdaling...
Dag 5 - 23 juliBrixen - St UlrichStart: 08:00Finish: uiterlijk 18:00Afstand: 47,5 kmHoogtemeters: 2493 meterNa de langste etappe, volgt de kortste.
Dag 6 - 24 juliSt Ulrich - KalternStart: 08:00Finish: 18:00Afstand: 103,6kmHoogtemeters: 3288 meterWeer een lange etappe, met veel klimmen.
Dag 7 - 25 juliKaltern - AndaloStart: 08:00Finish: 18:00Afstand: 70,9 kmHoogtemeters: 2976 meterEen technisch zware etappe - lastige paadjes, stijle klimmetjes, snelle afdalingen en stiekum ook weer bijna 3000 positieve klimmeters.
Dag 8 - 26 juliAndalo - Riva del GardaStart: 08:00Finisch: 15:
------------------------------------------------------------------------------Groeten,Evelien & KyrillMonkeys - Ventoux Transalp Teamwww.monkeys.nl / www.ventoux.nl
 

LEES DIT HIERNA

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER

Strak in het pak met Ekoi kleding

We reden daarom afgelopen tijd rond met de Ekoi Ruts N Waves MTB broek, het Flow Trail vest en de…

LEES VERDER