Bart Brentjens ontvangt eretitel

Geplaatst op 02 dec 2003.
Michael Boogerd weet hoe dingen kunnen werken. "Ik rijd het beste seizoen uit mijn carrière, maar Servais Knaven wint die ene mooie etappe in de Tour de France. Dan denk je: hij wordt het dus." Knaven werd het echter niet in Den Bosch, bij de uitverkiezing van de Wielrenner van het Jaar. De Gerrit Schulte Trofee van de Club van 48 gaat voor de vierde keer naar Michael Boogerd.

De Club van 48, een gezelschap wielerliefhebbers en -kenners, reikte gisteravond in de Bossche Orangerie nog meer prijzen uit. Ook bij de vrouwen en terreinrijders (mountainbiken en cyclo-cross) ging de titel naar 'herhalers'. Leontien van Moorsel haalde (dankzij haar werelduurrecord) haar negende Keetie van Oosten-Hage Trofee op. Ze liet Chantal Beltman en Mirjam Melchers achter zich. Bart Brentjens is evenals Boogerd toe aan zijn vierde uitverkiezing.

Bas Peters en Daphny van den Brand waren de andere genomineerden voor de Club 48 Trofee. Bij de beloften ging de prijs (de Toboga Beker) uiteraard naar een nieuwkomer. Thomas Dekker haalde het voor Niels Scheuneman en Pieter Weening.
De Koninklijke Nederlandse Wielren Unie organiseert ter opluistering van het 75-jarig bestaan een verkiezing van de beste wielrenner en wielrenster allertijden. Onder andere via internet kunnen wielerliefhebbers hun stem uitbrengen.

Bart Brentjens: Door zijn zenuwen had mountainbiker Bart Brentjens niet gehoord dat bij de introductie van de genomineerde mountainbikers/veldrijders zijn zilveren medaille van het WK marathon vergeten werd. De wereldtitel veldrijden van zijn concurrente Daphny van den Brand werd wel aangestipt. En dus dacht Brentjens dat de Zeelandse hem zou verslaan. "Heel cru voor haar om zo te moeten verliezen. Mannen met vrouwen vergelijken is als appels met peren."

LEES DIT HIERNA

Upgrade je Sram 70 / 90 transmissie naar een GX Eagle AXS

GX Eagle AXS upgrade kit voor transmissie: RD-UPK-GXTE-A: Til Eagle-transmissie naar een hoger…

LEES VERDER

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER