Transseksueel krijgt plaats in vrouwen mountainbiketeam

Geplaatst op 08 aug 2002.
Een man, die zes jaar geleden een geslachtsoperatie heeft ondergaan, is opgenomen in het vrouwen mountainbiketeam van Canada.

Wereldkampioenschap
Michelle Dumaresq, voorheen Michael, zal ook meedoen aan het wereldkampioenschap mountainbiken in Kaprun (Oostenrijk).

Protest
De plaasting van Dumaresq zorgde voor protest van teamgenoten, die vinden dat zij niet tegen vrouwen zou mogen racen. "Iets klopt hier gewoon niet," zei Sylvie Allen, de Canadese wereldkampioen. Dumaresq zei zo blij te zijn dat ze nog niet kon reageren op de protesten.

Categorie transseksuelen

Teamgenoten dienen nu protest in bij de internationale wielerunie (UCI) om ervoor te zorgen dat Dumaresq niet mee kan doen. In de brief aan UCI pleiten zij voor een aparte categorie 'transseksuelen'.

bron rtl4/uci

LEES DIT HIERNA

Kerstinkopen met de Engwe L20 Boost

Zo'n winkel waar het nog ruikt naar boerderij, dennenhout en verse koffie. De geuren en aroma's…

LEES VERDER

Op weg naar de Peel met de Vittoria Mezcal XC Trail

De Peel heeft in de winter iets ongenadigs. De lucht hangt zwaar, de paden zijn donker en nat, de…

LEES VERDER

14 december "ATB- en Graveltocht" door TWC de Zwoegers

Recreanten maar ook doorgewinterde en ervaren fietsers kunnen kiezen voor een ATB-tocht van…

LEES VERDER