Op Sallandse Heuvelrug: Milieuraad wil af van wedstrijden

Geplaatst op 19 nov 2002.
Afbeelding verwijderd.HOLTEN - De Milieuraad Rijssen-Holten vindt dat de gemeente minder sportieve evenementen voor ATB’ers en wielrenners moet toestaan in het Nationaal Park i.o. de Sallandse Heuvelrug. De instelling heeft vooral veel moeite met het verbindingstraject voor ATB’ers, die via Holtens grondgebied aansluit op de officiële route op de Hellendoornse berg.

In een brief maakte de Milieuraad Rijssen-Holten Burgemeester en Wethouders vorige maand kenbaar "bezorgd" te zijn over de recente ontwikkelingen, waardoor voor ATB’ers ruimte is vrijgemaakt om van de Sallandse Heuvelrug op hun tochten gebruik te maken. Die stroken volgens het orgaan niet de uitgangspunten voor het Nationaal Park in oprichting. De Milieuraad concludeert dat er te veel sportieve evenementen in het natuurgebied worden, zoals wieler- en ATB-wedstrijden. Dat wordt afgewezen.

In een reactie meent de gemeente dat er niet sprake is van een zorgelijke situatie. Zo’n vier keer per jaar wordt toestemming gegeven voor een wedstrijd die ook over de Toeristenweg voert: bijvoorbeeld het fietsparcours van de Holtense triatlon, een tijdrit van wielerclub CC’75 en de Diepe Hel/Holterbergloop van Atletics en Sv Holten. Verder maken landelijke en regionale wielerronden er gebruik van, zij het niet jaarlijks. De gemeente acht dat niet strijdig met de uitgangspunten van het Nationaal Park. Meer sportieve evenementen zijn niet te verwachten. Over ATB-wedstrijden op Holtens grondgebied is de gemeente niets bekend. De nieuwe verbindingsroute wordt positief beoordeeld, omdat anders buiten de trajecten wordt gefietst.

LEES DIT HIERNA

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER

Strak in het pak met Ekoi kleding

We reden daarom afgelopen tijd rond met de Ekoi Ruts N Waves MTB broek, het Flow Trail vest en de…

LEES VERDER