Kia presenteert elektrische MTB

Steeds meer automerken verbreden hun horizon naar elektrische fietsen. Kia deed kort geleden een eerste poging met twee prototypen.

Kia presenteerde twee elektrische fietsen, een stadsfiets en een stoere MTB. Beiden zijn pedaalaangedreven en worden voortgestuwd door een 250 Watt elektromotor met 45 Nm koppel. Het 10 ampère lithium-ion polymeer accupakket kan worden losgekoppeld om op te laden. Een laadsessie duurt gemiddeld vier uur en dat geeft de prototypes voldoende prik voor 40 kilometer.

De stads- en MTB-versie met respectievelijk 28 en 26 inch wielen gebruiken dezelfde aandrijving en batterij, wegen ongeveer 20 kg en bereiken een topsnelheid van 25,0 km/u. Hiermee voldoen ze aan de EU-regelgeving.

De reacties van media en het publiek op de compleet nieuwe Electric Bicycle van Kia worden nauwgezet gevolgd door Kia, 70 jaar nadat de onderneming in 1944 voor het eerst fietsen produceerde.

Bron: http://autovandaag.nl
 

LEES DIT HIERNA

Op 'Coolcation' met Landal's verfrissende bestemmingen

Landal speelt hier slim op in met een breed aanbod van vakantieverblijven op precies die plekken…

LEES VERDER

In de zon met de Bontrager Blaze Wavecel

Voor ons is de Blaze Wavecel een oude bekende, we rijden al een kleine 4 tot 5 jaar oud met dit…

LEES VERDER

Naar Frankrijk met de nieuwe Sram Eagle 90

De Sram Eagle 90 borduurt verder op de Elektronische AXS T-Type aandrijving met één groot verschil…

LEES VERDER