Vermoeide Moorlag niet naar WK

Henk Jaap Moorlag gaat niet naar het WK Mountainbike in Zuid-Afrika. Een test op het trainingscentrum in Papendal heeft uitgewezen dat de mountainbiker uit Onstwedde niet optimaal kan presteren.

Hij moet drie tot vier weken rust nemen. Daardoor is het seizoen meteen ten einde. Moorlag zou na het WK nog deelnemen aan een wereldbekerwedstrijd in Noorwegen.

De vermoeidheid waarmee Moorlag de afgelopen maanden kampt komt door een mix van teveel trainen en een te hoog vitamine-B gehalte in zijn lichaam. Hij is in april begonnen met het slikken van vitaminetabletten. 'Ik ben er op dat moment vanuit gegaan dat dat goed voor me was. Nu zit ik met een te hoog gehalte. De ploegleiding had me beter moeten informeren over de effecten van het voedingssupplement,' zegt Moorlag, zonder zijn ploeg als schuldige aan te wijzen.

Meer/bron: http://www.rtvnoord.nl/artikel/artikel.asp?p=123873

Foto archief: http://www.ludo-grafica.nl

Labels

LEES DIT HIERNA

1000 km trails rijden met de Pirelli Scorpion Enduro S

Alweer heel wat jaren rijden we rond op de Scorpion banden van Pirelli. Van bikepacking tot XC…

LEES VERDER

Clean Machine van Dynamic. De ultieme mobiele drukreiniger

Schoonmaken als een pro, waar je ook bent: De Clean Machine verwijdert zand, modder, gravel en stof…

LEES VERDER

Kies je eigen pad met de Venture-collectie van AGU

Van gravelrijders die lange dagen over onverharde paden maken tot mountainbikers die het liefst…

LEES VERDER