Aia NK Mountainbike Groesbeek 6 juli 2013 - Dag 2

Geplaatst op 07 jul 2013.

Michiel van der Heijden heeft in het slotaccoord van dit schitterende mountainbike weekend beslag gelegd op de felbegeerde titel Nederlands mountainbike-kampioen Elite Mannen 2013. Even ervoor was het Anne Terpstra die het felbegeerde tricot mocht omhijsen na eveneens een spannende strijd bij de Elite Dames.

Want de zweetdruppels kwamen vandaag wederom niet alleen van de warmte, maar zeker ook van het billenknijpen en verkneukelen op de intens spannende strijd die iedere wedstrijd vandaag ten beste bracht.

Het is 8:58 en als de zon allang hoog genoeg aan de hemel staat, wordt de dag bijna afgetrapt door de Funklasse. De grote namen komen later vandaag aan de beurt, maar nu is het vooral de beurt aan een enorme massa mountainbikers. Dat ook de organisatie hier niet helemaal op gerekend had bleek toen zelfs een schoenlepel niet voldoende was om de enorme aantal bikes en rijders in het startvak te proppen. De jury wees de bikers nog maar eens op het uitgangspunt dat we tussen de hekken door dienen te rijden, alwaar een gochemerd nog eens een gaatje aan de andere kant van het hek zou kunnen benutten.

Na wat stuivertjesgewissel was het lopende de wedstrijd uiteindelijk Maarten Kemperman die de funklasse tijdens het NK op zijn naam schreef. Patrick Dekkers en Danny van Zoggel completeerde het podium van deze strijd tussen herintreders, éénmalige wedstrijdproevers en novices die eens willen snuffelen aan het fenomeen dat wedstrijdrijden heet.

Fun Dames
Bij de fun Dames werd het podium betreden door Suzanne de Lijser, Romy de Bruin en Lotte Koopmans.

Junioren Mannen
Lang spannend bleef het bij de Junioren. Tot diep in de laatste ronde bleef een kwartet van Milan Vader, Rik Jansen, Sjoerd Bax en Kjell van den Boogert de leiding betwisten. Met Joris Nieuwenhuis en Marvin Bovendorp aan het elastiek, mondde dit uit in een spannende strijd die pas beslist werd in de laatste hectometers. Vader, Jansen en Bax vulden respectievelijk het podium van 1 t/m 3.

Elite en beloften Dames
Als je vantevoren gevraagd had aan een willekeurige wedstrijdvolger wie er bij de dames de grootste kanshebster zou zijn, dan werd er vermoedelijk vooral gewezen naar Anne Terpstra, die al het hele seizoen overwinningen aan elkaar lijkt te rijgen. Dat een favorietenrol geen ideale uitgangspositie is is dit weekend ook wel bewezen, dus Terpstra zal zich allicht nog eens achter de oren gekrabt hebben over hoe dit klusje te klaren.

Het antwoord leek even simpel als doeltreffend, voorin blijven rijden. Ook bij de snelle dames een langdurige kopgroep, 4 vrouwen sterk, die collectief besloten leken te hebben om regerend kampioen Turpijn zo snel mogelijk op afstand te zetten en te houden. Tot ronde vier bleef het kwartet het tempo gezamenlijk hoog houden, waarna in ronde 4 toch de eerste tanks leeg begonnen te raken. Was het eerst Hielke Elferink die moest lossen, even later ontbrak ook Mirre Stallen in de kopgroep. Bij haar was echter de tank brandstof niet op, maar het potje geluk. technische problemen aan de fiets kostte haar de positie in de kop, die de laatste ronde nog uit Anne Terpstra en Annefleur Kalvenhaar bestond. Bijter Kalvenhaar heeft tot het laatste moment strijd geleverd, maar moest in het slot toch haar meerdere erkennen in Terpstra, die met de Nationale titel een mooie kroon zet op toch al een schitterend seizoen.

Overigens, mevrouw Stallen, volgens de lijstjes bent u wel de eerst gefinishte elite dame. Waarvoor felicitaties, hulde en palmares enzo! Stallen reed overigens naar de derde plaats overall.

Elite Mannen
Was de prospectus bij de bookmakers voor de dames klip en klaar, het opperen van de vraag „wie-gaat“ in het kader van de elite mannen en winnen leidde tot evenveel antwoorden als dat er rijders meedoen. Dat weerspiegelde zich in een tot ronde 6 aanhoudende kopgroep van zes man, Van der Heijden, Van Houts, Al, Peeters, Moorlag en Beemer denderden gezamenlijk door de Groesbeekse bossen.

Pas aan het begin van de zesde ronde nam het duo Van der Heijden en Van Houts afstand op de rest. Het was Michiel van der Heijden die nog een versnelling in kon zetten in de laatste kilometers, om uiteindelijk solo op het middenterrein te arriveren, gevolgd door Van Houts. Alsof de duvel ermee speelt was ook hier de 3e plaats voor een door technisch malheur gekwelde biker, Thijs Al.

Beloften mannen
Met 4 man binnen 10 seconden van elkaar op de meet kan vastgesteld worden dat dit toch wel de grootste triller was van het weekend. Jesper Slik was het uiteindelijk die de winst naar zich toe trok, gevolgd door Thijs Zuurbier (2) en Jeroen van Eck (3). Matthijs Eversdijk greep net naast het eremetaal, en moest genoegen nemen met de vierde plaats. 

Dus.
Dus, NK geweest, kampioenen bekend. Hoewel dat niet met zoveel woorden is uitgesproken, zal waarschijnlijk geconcludeerd worden dat het NK (ook) qua opkomst meer dan geslaagd is, zeker met het oog op de in het algemeen wat achterblijvende opkomsten. Een goed geventileerde uitstraling, een centrale ligging en een prachtig decor maakte dit NK voor iedereen aantrekkelijk. Het mooie weer, met vandaag temperaturen die de 28 graden leken te benaderen, maken ook dat het publiek in grote getale de dranghekken wist te vinden.

Alom wordt lof gesproken over het centrale scherm, waarop livebeelden, recente beelden en natuurlijk ook actuele standen en doorkomsttijden werden geprojecteerd. Als klapper werd indien van toepassing ook de Tour (u weet wel, kromme sturen, stokbrood en bergen) geprojecteerd, alwaar de finale voor de langblijvers nog even te aanschouwen was.

Dag 2 in beeld:


Milan Vader met zijn gevolg in de Groesbeekse bossen.


De hoofdrolspeelsters op de eerste rij bij de start.


Na ruim een uur koers viel maar één conclusie te trekken: Terpstra (2e positie) was de fitst-ogende. Voorop Stallen, achteraan Kalvenhaar.


Anne Terpstra bestormt de wordelklim, met Annefleur Kalvenhaar in haar kielzog.


De winnende dames: 1 Anne Terpstra, 2 Annefleur Kalvenhaar, 3 Mirre Stallen


De trein van de Elite Mannen, aangevoerd door Thijs Al.


Van der Heijden en Van Houts op weg naar de finish.


Een weg naar de finish die vooral warm en stoffig was


En het was van der Heijden die uiteindelijk als eerste over de streep kwam.


Podium bij de elite heren: 1 Michiel van der Heijden, 2 Rudi van Houts, 3 Thijs Al


Kopgroep Beloften Mannen, Slik in 3e positie.


Huldiging Funklasse heren; 1) Kemperman, 2) Dekkers, 3) Van Zoggel.


Huldiging funklasse dames, 1) De Leijser, 2) De Bruin en 3) Koopmans.


Past net. Niet..


Het door iedereen zo gewaardeerde bord met de tussenstanden en rondetijden.


Het was warm in Groesbeek!


Mede mogelijk gemaakt door Aia, de natuur, en natuurlijk de bordjesbedrukker..  Maar wat betekende dat nou ook weer...

LEES DIT HIERNA

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER

Strak in het pak met Ekoi kleding

We reden daarom afgelopen tijd rond met de Ekoi Ruts N Waves MTB broek, het Flow Trail vest en de…

LEES VERDER