Door een sterke groei in marktaandeel en de lancering van vele nieuwe SRAM producten is er sprake van een toenemende behoefte aan ondersteuning.
Om toonaangevend te zijn en te blijven in de fietsenindustrie, heeft SRAM besloten de service en garantie structuur uit te breiden. Doordat de drukte, onder invloed van de seizoenen, sterk kan variëren en door het brede aanbod van dealers, is het aanbieden van directe service aan dealers, distributeuren en fabrikanten een logische stap. Vanaf de Bike Motion beurs in oktober 2009 start SRAM daarom met Dealer Service Direct voor de Benelux.
“Het is duidelijk geworden dat sommige fietsfabrikanten het succes van onze distributeuren hebben gezien en hen daarom als concurrent beschouwen. Dit heeft tot gevolg dat de service verlening richting de dealers onder druk komt te staan.
Het SRAM DSD programma biedt een neutraal servicepunt in de markt naast de bestaande SRAM distributeuren. Daarnaast sluit dit programma uitstekend aan op onze strategie om de markt keuze te bieden; enerzijds productkeuze voor onze fabrikanten, anderzijds keuze tussen verschillende servicepunten voor de dealers”, legt Robert Priest - Director of Sales Europe - uit.
Het DSD programma is vorig jaar gestart in Duitsland met drie personen. DSD Duitsland is erg succesvol gebleken en ondertussen hebben meer dan tweeduizend dealers zich aangemeld bij de SRAM Service, Marketing en R&D locatie in Schweinfurt. Vanwege dit succes zal SRAM deze service afdeling met extra mensen versterken voor het komende seizoen. Rechtstreekse service aan de dealers in de Benelux is de volgende stap. Dit is bedoeld als aanvulling op de service die AGU op dit moment biedt. SRAM DSD zal in de toekomst ook de mogelijkheid hebben om dealertrainingen te verzorgen.
In het komende jaar zullen studies worden gedaan om te kijken hoe DSD in andere Europese markten geïntroduceerd kan worden.