Mountainbiker van het jaar: reacties laureaten

Geplaatst op 10 nov 2009.
Meteen na de uitreiking van de Granny Awards verzamelden we reacties van de laureaten van de “Mountainbiker van het jaar 2009”. Deze trofee is inmiddels uitgegroeid tot een icoon in de mountainbikewereld, die door alle aanwezigen fel gesmaakt werd.

Roel PaulissenJens Vandekinderen, winnaar bij de nieuwelingen: “Om zo’n resultaat te behalen moet trainen, zo veel is zeker. Jens Schuermans was dit seizoen ook zeer goed. We waren gelijkwaardig aan mekaar. Hij was misschien iets meer in het Beneluxkampioenschap en de klassementen van de cups. In het BK was ik beter en dat zal het verschil wel gemaakt hebben.” Hoe zit het met de combinatie van de school en mountainbike? “Zeker niet te onderschatten. Na school ga ik wat trainen, dan vlug iets eten en nog wat werken voor school. Ik train tot 7 tot 8 uren per week. De school is zeker belangrijk, dat wel.” De Saecorenner zien we deze winter nog in het veld aan het werk.
Elise Marchal was de beste bij de dames jeugd. “Mountainbiken is plezant voor mij. Het WK is het beste wat me dit jaar is overkomen. In 2010 wil ik bevestigen en de resultaten van dit jaar herhalen. Ik zit nu in mijn laatste jaar op school. ” Githa Michiels, sinds Canberra goed bevriend met Marchal, ziet haar op termijn doorstoten tot de top. Jeff Luyten, laureaat bij de junioren, hoopt volgend seizoen even goed te doen. “De Spelen wordt het ultieme doel. Naar 2016 wil ik wel werken, maar we zullen wel zien.” Luyten eindigde bij de eerste twintig op het WK. “Het parcours was nochtans niet echt op mijn lijf geschreven. Het was puur op de kracht, terwijl ik het liever technisch heb.” Het BK was mijn beste wedstrijd van het jaar. “Daar vond ik meer een omloop op mijn maat. Ik werd de eerste maal Belgisch kampioen.” “Mijn ultieme droom is naar de Spelen gaan. Verder ook goed presteren op een WK of een BK. Het WK blijft wel een eendagswedstrijd. Alles hangt af van de vorm van de dag. In de formule 1bijvoorbeeld wordt de regelmatigste van het seizoen beloond.”
Gerrit Delfosse pakte de trofee bij de masters 1. Hij werd Belgisch kampioen en dat was een speciale belevenis. “Eerst had ik schrik in de gevaarlijke afdaling. Ik ben wel een paar gevallen, maar het viel wel mee. De laatste ronde heb ik rustig beleefd. Ik heb genoten van de laatste km. Het ging niet vanzelf, want in Malmedy moet je toch wat klimmen.” Zijn ambities reiken nu verder. “Ik heb eigenlijk al alles gewonnen, behalve het WK. Dat zou leuk zijn om te winnen. Het niveau ligt echter heel hoog. Bovendien is het volgend jaar in Brazilië en dat kost veel geld. Tenzij mijn sponsor dat betaalt, natuurlijk”,lachtte Gerrit. “Aan stoppen denk ik nog niet. Ook al dacht ik daar dit seizoen even aan. Het is een mooie sport die kracht, het technische, het afzien en de overwinningen natuurlijk maakt het bijzonder.Ik doe het graag. Ik heb veel steun van mijn vrouw en wil haar hier speciaal voor bedanken”.
Patrick Wellens nam de Granny bij de masters 2 mee. In deze categorie speelt de combinatie van het gezinsleven en het werk nog een belangrijke rol. “Mijn vrouw en mijn kinderen staan er volledig achter. Dat maakt het voor mij eenvoudiger en daar ben ik hen dankbaar voor.” “Mijn beste prestatie dit seizoen was de GP Roel Paulissen. Dat vind ik trouwens ook mijn droomparcours. Daar wil ik altijd goed zijn. Malmedy ligt me eveneens. Daar was ik dit jaar niet goed. Ik ben al vijftien jaar met de sport bezig, maar ik beperkte me altijd tot de Limburgse wedstrijden. Nu rijd ik zo’n twee jaar mee in de Beneluxcup en andere nationale koersen. Dit jaar reed ik een constant seizoen met weinig pieken. Ik wil zeker nog eens Belgisch kampioen. Aan stoppen denk ik niet meteen. Als ik geen plezier meer heb, stop ik ermee,”vertelde de Looienaar.
Olivier Labie, werd verkozen bij de beloften heren nationaal. Over zijn ambities was hij duidelijk. “Ik ga proberen prof te worden. Ik doe mijn best om dat zo goed mogelijk te doen. Ik word goed begeleid door mijn trainer Marc Lamberts. Zo’n seizoen had ik eigenlijk niet verwacht. De concurrentie is groot. Sebastien Carabin is net iets beter dan ik. Tel daarbij ook Tim Wijnants als nationaal marathonkampioen. Tom Meeusen is een klasse apart en Nick Daems hoort ook nog thuis in dat rijtje.” Of de parcours in de Benelux me beter liggen? “Ja, eigenlijk. Het klimmen en de technische afdalingen heb ik het liefst. Snelle parcours vallen eigenlijk een beetje tegen. In 2010 wil ik daar zeker aan werken op training. Het BK is iets speciaal voor mij. Maar ik piek niet direct naar wedstrijden toe.”
Irjan Luttenberg, won bij de beloften heren internationaal. De Nederlander die volgend seizoen uitkomt voor het Trek Brentjens team kan terug blikken op enkele mooie resultaten. “Ondanks wat tegenslagen heb ik toch mooie prestaties geleverd. Eerst in Bertrix met een tweede plaats achter Bas Peters. Dan Beneluxkampioen in Averbode en de twee wereldbekers waar ik tweemaal 38 ste werd. Volgend jaar ik rijd ik bij Brentjens na vier leuke jaren in mijn vorig team. Brentjens is iemand met veel ervaring en het is een aangenaam en prettige man. Dat is de allerbeste begeleiding die ik me kan indenken. Nu wil ik hogere doelen stellen. Het hoofddoel is deelnemen aan de Olympische Spelen. Het zou leuk om de Spelen in Londen te halen.
Kristien Nelen, werd verkozen bij de elite vrouwen nationaal. “Githa Michiels was de beste op het BK. Door pech van mijn concurrenten kon ik winnen. Dat gaf een ander soort glans aan de overwinning. Het is niet altijd de sterkste die wint. Ik wil nog elk jaar verbeteren. Volgend jaar wil ik naar het WK en opnieuw Belgisch kampioen worden. Al zal de concurrentie zwaar zijn. De jeugd komt eraan. Het zal spannend worden.”
Laura Turpijn, pronkte voor de tweede opeenvolgende keer met de trofee bij de elite vrouwen internationaal. Ze heeft de vorige winter heel hard gewerkt voor de resultaten van het voorbije seizoen. “Het was allemaal veel harder dan ik gewend was. Zo trainde ik al eens tot meer dan zes uren per dag en dat was al heel wat.” Waarom ik altijd een vrolijke meid ben? “Ik bekijk het leven altijd positief. Mountainbiken is een leuke sport.” De Spelen in 2012 is mijn ultieme doel. Daarvoor moet ik bij de top-12 eindigen in de wereldbeker. In 2011 moet je die nominatie afdwingen en het volgend jaar even bevestigen. Ik kan momenteel mijn sport goed combineren met mijn werk.”
Jimmy Tielens, werd dan het podium opgeroepen als winnaar bij de elite heren nationaal. “Het winnen van de Beneluxcup was een doel voor mij dit jaar. Ik was vorig jaar nog derde geworden. Het is mooi dat ik de Beneluxcup kan winnen, nu deze verdwijnt in zijn huidige vorm.” De Saecorenner staat al jaren aan de nationale top en heeft daar een verklaring voor.”Ik train elke winter keihard en probeer steeds beter te worden. Het lukt me nog altijd en zo wil ik verder gaan. Dit jaar piekte ik naar Averbode. Volgend jaar wil ik dan doen voor het BK en EK. Het EK was dit seizoen mijn beste ooit. Ik had een hele goeie dag en die 22 ste plaats was echt onverhoopt. De beste prestatie ooit was mijn 16 de plaats in de wereldbeker in Canada. Van familie en mijn vrouw krijg ik veel steun. Mountainbiken is mooi. Iedere koers is een nieuwe uitdaging. Ik heb al veel jongens zien komen en gaan. Goed blijven rijden is al mooi.”
Last but not least, mocht Roel Paulissen de zoveelste onderscheiding in zijn leven in ontvangst nemen bij de elite heren internationaal. “De mooiste medailles zijn natuurlijk de twee gouden als wereldkampioen marathon. Zeker als je ze twee keer na mekaar haalt. Daar ben ik bijzonder fier op. Misschien kan ik volgend jaar voor de derde keer winnen. Het volgende doel is de Spelen halen. Daarvoor moeten we volgend seizoen zo veel mogelijk punten halen. Zodat we minimum met twee, misschien wel drie renners kunnen gaan. Momenteel kan er maar één biker naar de Spelen gaan. In de wereldbeker wil ik op het podium staan. Makkelijk is dat niet. De circuits zijn veranderd. Alles is sneller en technischer. Dat is één van de dingen waar ik de volgende jaren wil aan werken. Ik zit nu al bijna twee decennia in de sport. Toen ik begon, waren de wedstrijden langer. Nu zijn ze korter geworden met tot 1uur en een kwartier wedstrijd. Nino Schurter, de huidige wereldkampioen en die generatie opkomende talenten hebben daar voordeel mee.” Paulissen rijdt al enkele jaren voor Cannondale. “In andere teams zijn het vaak ingenieurs die de fietsen ontwikkelen en daar moet je het dan mee doen. Het voordeel bij Cannondale is dat ze luisteren naar de renners en daar rekening mee houden. Als je technisch aangelegd bent, is dat plezant om samen te werken. Dit jaar heb ik bij de ontwikkeling van de nieuwe hardtail goed mogen meewerken. Er heerst een goede sfeer in het team en dat bevordert zeker de prestaties. Over het gewicht van de fiets wordt druk gediscuteerd. Sommigen zeggen dat die grenss hetzelfde is als op de weg: 6,8 kg. Anderen zeggen dat alles vrij is. Misschien halen we binnen een paar jaar wel die magische grens,”besluit de wereldkampioen marathon.
Organisator Maarten Paulissen in blij met de uitslagen. "Jaren lang hebben gewerkt om een goed puntensysteem uit te werken. Nu kunnen we zeggen dat we het tot in de punten in orde hebben. De renners die vandaag hebben gewonnen hebben zijn gewoon de beste. De "granny award" is de erkenning op het seizoen. Diest was een uitstekende locatie om deze awards uit te rijken. Ook de sportieve burgemeester Jan laurys was aanwezig. Dat maakte het natuurlijk compleet."

LEES DIT HIERNA

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER

Strak in het pak met Ekoi kleding

We reden daarom afgelopen tijd rond met de Ekoi Ruts N Waves MTB broek, het Flow Trail vest en de…

LEES VERDER