Cross als stageproject geslaagd

Geplaatst op 26 feb 2007.

Afbeelding verwijderd.Door Gino van den Broecke
AXEL - De ATB Cross die afgelopen zaterdag in het Axelse bos werd verreden bleek met 120 deelnemers een succes. Het evenement was een stageproject van de 15-jarige Rik van de Velde.

Foto: Nederlands kampioen ATB Giovanni Burton (9), gaat, gehuld in zijn kampioenstrui, op kop in de wedstrijd voor 10 en 11-jarigen in Axel. Foto door: Camile Schelstraete

"Ik ben echt supertevreden. Het is gaaf om te zien, dat het uiteindelijk toch gelukt is", aldus een duidelijk opgeluchte Van de Velde.
De Axelse student aan De Rede moest voor zijn studie Sport Dienstverlening en Veiligheid (SDV) een stageproject organiseren. Vanwege zijn liefde voor het fietsen - hij rijdt zelf in het nieuwelingenteam van Wielervereniging ZeeuwsVlaanderen - kwam hij al snel op het idee van een ATB Cross.
"Het was in eerste instantie de bedoeling er een scholenkampioenschap van te maken, maar daar bleek toch hier in de regio niet voldoende animo voor." Na benadering van wat Belgische verenigingen en mensen aan de 'overkant' stonden er zaterdag dus toch in verschillende leeftijdscategorieën honderdtwintig jeugdige crossertjes aan de start.
De kleinsten (8 en 9 jaar) reden het korte parcours, terwijl de overige deelnemers elkaar bestreden op het grote traject door het oude Axelse bos. Alle deelnemers kregen een erelintje terwijl de drie eersten uit elke categorie van rondemiss Mariska Hamelink een beker kregen.
Winnaars: 8-9 jaar: Lorenzo Boerman 10-11 jaar:Eric Boer 12-13 jaar: Peter de Braal, 14 jaar: Jesse van de Bergh 15-16 jaar: Leroy Wachtels ID Renners: Tonie Hoogstraete.
(C) BN/DeStem

LEES DIT HIERNA

Upgrade je Sram 70 / 90 transmissie naar een GX Eagle AXS

GX Eagle AXS upgrade kit voor transmissie: RD-UPK-GXTE-A: Til Eagle-transmissie naar een hoger…

LEES VERDER

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER