Bekkenk en de Brabander in toptien in Willingen

Geplaatst op 04 jun 2007.
Afgelopen weekend vond in Willingen het grootste Bikefestival van Duitsland plaats. Het evenement werd afgesloten met een marathon over 123 kilometer en 3500 hoogtemeters.

Nadat het peloton geneutraliseerd door Willingen geleid werd, volgde een asfaltklim waar de koers vrij gegeven werd. Na de eerste serieuze klim in het terrein maakte Bekkenk deel uit van de kopgroep. De Brabander kende een mindere start en kwam moeizaam op gang. "Het liep in het begin niet. Gelukkig kwam ik bij de tweede klim beter in mijn ritme en kon zo naar voren opschuiven", aldus de man van mountainbiketeam.com.
Vooraan moest Bekkenk de kopgroep ook laten lopen. "Er zaten enkele mannen, zoals Wolfram Kurschat, in de kopgroep die de middellange afstand reden en die flink gas gaven. Het tempo lag mij iets te hoog en ik ben dan ook maar in mijn eigen tempo verder gegaan". Vooraan was het de Duitser Karl Platt die zijn ploeggenoot Stefan Sahm te snel af was. De winnaar van 2006, Roman Peter, eindigde als derde voor Bekkenk. Ad de Brabander verloor de sprint om de zevende plaats en werd knap achtste.

LEES DIT HIERNA

Kerstinkopen met de Engwe L20 Boost

Zo'n winkel waar het nog ruikt naar boerderij, dennenhout en verse koffie. De geuren en aroma's…

LEES VERDER

Op weg naar de Peel met de Vittoria Mezcal XC Trail

De Peel heeft in de winter iets ongenadigs. De lucht hangt zwaar, de paden zijn donker en nat, de…

LEES VERDER

14 december "ATB- en Graveltocht" door TWC de Zwoegers

Recreanten maar ook doorgewinterde en ervaren fietsers kunnen kiezen voor een ATB-tocht van…

LEES VERDER