Pietersma en van Meurs winnen in Havelte

Geplaatst op 30 apr 2006.

Door Marcel Slagman
De tweede wedstrijd uit Benelux Cup is gewonnen door Jelmer Pietersma. De mountainbiker van Dolphin-Trek reed in Havelte lange tijd aan de leiding met Thijs Al (Rings). Maar na een stuurfout van Pietersma en de daarop volgende buiteling van Al kon eerstgenoemde vrij gemakkelijk naar de zege rijden op het parkoers waar in 2007 het NK wordt verreden. Thijs Al werd dus tweede en de Australier Sid Taberlay (Dolphin-Trek) finishte als derde voor Bas Peters (Binnenvaart-Merida) en de Belgische ex-wereldkampioen Filip Meirhaeghe (Versluys-Colnago).

Afbeelding verwijderd.
Meirhaeghe & Pietersma concentreren zich voor de start. (c) Foto: Dolphin Bike Team

Bij de vrouwen kwam de zege terecht bij Arielle van Meurs (Continental-Scott). De Noord-Hollandse versloeg Laura Turpijn (Binnenvaart-Merida) met 17 seconden verschil. Saskia Elemans (Rotwild) moest als nummer drie bijna 2 minuten toegeven.
Bart Brentjens (Giant) reed een wedstrijd in het Italiaanse Nalles. De Nederlandse kampioen finishte als 13e. De zege kwam terecht bij de Zweed Fredrik Kessiakoff van het Nederlandse team Cannondale-Vredestein.

LEES DIT HIERNA

Kerstinkopen met de Engwe L20 Boost

Zo'n winkel waar het nog ruikt naar boerderij, dennenhout en verse koffie. De geuren en aroma's…

LEES VERDER

Op weg naar de Peel met de Vittoria Mezcal XC Trail

De Peel heeft in de winter iets ongenadigs. De lucht hangt zwaar, de paden zijn donker en nat, de…

LEES VERDER

14 december "ATB- en Graveltocht" door TWC de Zwoegers

Recreanten maar ook doorgewinterde en ervaren fietsers kunnen kiezen voor een ATB-tocht van…

LEES VERDER