Levenslange schorsing Erwin Bakker

Geplaatst op 10 mei 2006.
Naar nu bekend is geworden heeft CAS (Court of Arbritation for Sport) mountainbiker Erwin Bakker op 8 mei veroordeeld tot een levenslange schorsing.

Dit is naar aanleiding van een tweede positieve dopingtest. Erwin Bakker was reeds voor twee jaar geschorst naar aanleiding van het gebruik van EPO. De twee overtredingen van Bakker betreffen een te hoge T/E ratio op 26 maart 2005 in de Ronde van Valladolid en een positieve EPO-test op 23 juni 2005 in Mont St-Anne in Canada.
De KNWU sprak Bakker in eerste instantie vrij in de T/E ratio zaak, aangezien zij vond dat er in deze zaak onvoldoende bewijs was dat het ging om exogene toediening. De UCI ging echter niet akkoord met deze uitspraak en ging in beroep bij het CAS. Tijdens de behandeling van deze eerste zaak, kwam ook de EPO-zaak aan het licht. De KNWU-uitspraak in de EPO-zaak was 2 jaar schorsing. Hiertegen ging Bakker in verweer bij het CAS.
Na het doorlopen van de hele hoger beroepsprocedure in de T/E ratio zaak, werd alsnog een straf van twee jaar uitgesproken.  Toen ook het CAS enkele dagen geleden de twee jaar schorsing in de tweede zaak (EPO) van de KNWU bevestigde, leidde dat tot een reglementaire levenslange uitsluiting van competitiesport voor Erwin Bakker.
Bron Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KWNU)

LEES DIT HIERNA

Wat hebben Ekoi Lost Paradise en Canyon met elkaar gemeen?

Al heel wat jaren komen we in het gebied rondom Frejus en nog steeds vinden we nieuwe paden en…

LEES VERDER

Naar de Vulkaan Eifel met Koroyd en de Smith Forefront 3 MIPS

Het is dinsdagmiddag en we arriveren in Gemünden, vlak onder Daun, voor een paar dagen lekker de…

LEES VERDER

Een ritje met de MoonCool TK1, elektrische stabiliteit op drie wielen

Driewielers zijn misschien niet sexy, maar wél enorm praktisch. Ze kunnen ook nog leuk zijn maar…

LEES VERDER