Sven Nys is in Tervuren Belgisch kampioen mountainbike geworden.
De Belgische- en wereldkampioen veldrijden haalde het met 2 minuten en 31 seconden voorsprong op de tweede, Jimmy Tielens. Bjorn Brems werd derde op 4:12. Aanvankelijk kon Tielens Nijs nog volgen en mee de koers bepalen maar na 2 rondes nam Nijs de benen. MerlanDuo-Be One renner Tielens finishte uiteindelijk op een verdienstelijke 2e plaats en was daarmee ‘best of the rest’.
Voor Nys is dit een eerste stap in de richting van zijn olympische droom. De veldrijder wil koste wat het kost deelnemen aan de Olympische Spelen van Peking 2008, maar als veldrijder is dat niet mogelijk. Nys blijft zijn carrière als veldrijder wel voorrang geven.
Meervoudig Belgisch kampioen Roel Paulissen, de beste Belg in de Wereldbeker, was er niet bij in Tervuren. Nys nam al snel de leiding en gaf die niet meer uit handen. Zijn zege in Tervuren is meteen zijn eerste als mountainbiker. Met de Belgische titel op zak is Nys zo goed als zeker van zijn selectie voor het EK, dat op 31 juli in Kluisbergen plaatsvindt.
De verrassing bij dit kampioenschap was echter eerste jaars belofte Björn Brems. De MerlanDuo-Be One renner uit Begijnendijk reed een ijzersterke race en kwam van positie 7 naar een prachtige derde stek bij de finish. Met dit resultaat werd hij met overmacht kampioen bij de beloften.
Bij de juniores finishte een teleurgestelde Tim Wijnants op plaats 8.