Het in Asten-Heusden gelegen Partycentrum De Pandoer was maandag 26 april j.l. de locatie waar het succesvolle Holland Pro Cycling Team, onder leiding van initiator Ralf van Heugten, voor het tweede jaar in successie de teampresentatie verzorgde voor een ruim 150 genodigden.
Pola van der Donck en haar projectDe aanwezigheid van een zeer daadkrachtig figuur als Pola van der Donck uit Boxtel is mede aanleiding tot deze presentatie.Nadat speaker Rien van Horik de genodigden welkom heette namens het team, en Ralf van Heugten een korte inleiding gaf, werd Pola van der Donck verzocht plaats te nemen achter de spreekstoel.Hoewel een aantal aanwezigen het vorige jaar al de toespraak van de Boxtelse initiatiefneemster van het Aids-weeskinderenproject hadden meegemaakt, wist Pola van der Donck wederom de zaal te imponeren met het indrukwekkende verhaal over haar project in Zambia.Verrassend nieuwtje volgens Pola: “Ik ga a.s. vrijdag met het vliegtuig, samen met een NCRV Televisieploeg opnamen maken in het door haar Stichting opgezette project voor opvang en begeleiding van aids-weeskinderen in Palabana in Zambia”.
Daadkracht en ondersteuningDe daadkracht en overtuiging waarmee mevrouw Pola van der Donck haar gestarte project in Zambia weet over te brengen is de drijfveer van het gehele “Holland Pro Cycling Team”, niet alleen de renners, maar de gehele begeleiding en management.Dit laatste heeft het afgelopen jaar voor het Holland Pro Cycling Team niet voorziene gevolgen gehad.Door sportieve prestaties te koppelen aan het maatschappelijke doel, heeft dit geleid dat niet alleen teamuitbreiding mogelijk was in de vorm van talentvolle renners, maar ook een stuk sponsoring door bedrijven die de visie van het Holland Pro Cycling Team op juiste waarde hebben weten in te schatten heeft tot gevolg gehad, dat naast al bestaande sponsors, waaronder Nishiki, Sinner, Sissyboy casual wear, Maxxis, Limar, Diamedia, HSCG, Sinner, Kela Tegeltapijt, Cogas Zuid, Deli XL Lochem en Bikecare, er dit seizoen bedrijven zijn bijgekomen, die in diverse opzichten belangrijk voor het team zijn, zoals Van Gestel Operationeel, Lavacherie, Rodi wielen, Merlan Duo slaapcomfort, Truvativ, Crankbrothers, Opinio, Blankwaart Idee&Vorm, Cyclon, SKS, Kemenade belettering, Magura vorken, Foto Patrick van Mierlo, AGU, Suntour vorken en Maxim.
Ondanks deze belangrijke sponsoruitbreiding is de ondersteuning voor de Pola van der Donck Stichting aanleiding voor het team om zeker niet met werving te stoppen, het aids-probleem en de gevolgen voor de weeskinderen in Zambia zijn nog lang niet opgelost.Reden temeer voor het “HPCTeam” om haar doelstelling ruim onder de aandacht te brengen. Namens sponsoren en donateurs werd aan Pola een cheque overhandigd van 4000 Euro voor haar Palabana kinderdorp.
PloegvoorstellingRalf van Heugten, vorig jaar nog de eliterenner en manager van het team, vertelde de zaal dat hij besloten had zich terug te trekken als eliterenner en een amateur-licentie te hebben genomen.Het managen van het inmiddels internationaal bekende mountainbiketeam neemt een groot deel van zijn tijd in beslag en kan dit niet meer combineren met topsportprestaties.Echter wat eigenlijk voor een latere periode was ingepland werd dit seizoen al bewaarheid, er kon versterking komen en niet de minsten.Ook het begeleiden van jonge sporters en talentontwikkeling wordt gezien als doel.Nadat vorig jaar de uit Helchteren (België) afkomstige Maarten Wijnants, een succesvolle belofte (U23), werd wederom gezocht naar jong talent met toekomstmogelijkheden en dit werd niet de minste, de uit Hoensbroek afkomstige Jelmer Pietersma, Nederlands Kampioen U23, verrijkt het team.Uit de familie Wijnants weet nog een jonge renner de aandacht te trekken met een Vlaamse titel op zak, en wel Tim Wijnants, dit seizoen eerstejaars junior en de jongere broer van Maarten Wijnants.Tot de jonge garde behoort ook de sinds vorig jaar als gastrenster voor het team rijdende toptalent Marianne Vos, de 16 jarige Nederlands Kampioene Mountainbike uit Wijk en Aalburg.Dat het managementteam onder leiding van Ralf van Heugten en Max de Vries, oog heeft voor talentontwikkeling blijkt wel door Sander Bouwens uit Harderwijk als gastrenner tot het team toe te voegen.Deze 16 jarige renner kan samen met Tim Wijnants bij de junioren voor mooie resultaten zorgen, maar zoals de begeleiding al liet weten, er zal geen druk op ze worden gelegd.Naast al dit jonge talent heeft het Holland Pro Cycling Team bij de eliterenners twee top 10 renners, en wel Bram van der Wal uit Den Bosch en Micha de Vries uit Hilversum, die beiden hun sporen de afgelopen seizoenen al hebben verdiend.
PrestatiesIn het prille seizoen heeft het team al het nodige opzien gebaard, niet alleen door de mooie wedstrijdkleding, maar zeker door sportieve podium-en topklasseringen.Vooral Jelmer Pietersma heeft al van zich doen spreken, zowel in nationale wedstrijden, maar zeker ook op internationaal niveau. Jelmer werd tijdens meerdaagsen in Spanje bij de Vuelta de Valladolid 8e en in de Dutch Mountainbike Tour werd hij 2e! Afgelopen weekend eindigde hij ook nog als 5e in een internationaal sterk bezette wedstrijd in het Duitse Offenburg.Ook Marianne Vos laat zien niet onder te doen voor de internationale top. Ze won in Offenburg en heeft op Nederlandse bodem al van zich laten horen door in Nieuwkuijck te winnen van gerenomeerde toppers.Het is dan ook geen sinecure door te stellen dat podiumplaatsen op nationaal- en internationaal niveau zeker geen droom zullen zijn, maar haalbare doelstellingen, de ambitie van alle renners en de begeleiding stralen dit zeker uit.
Together we will climb every mountain.Het enthousiasme van het gehele team straalt daadkracht uit en laat zien aan de genodigden dat, mede vanwege de doelstellingen die het team nastreeft, elke berg (samen) is te nemen.Met dit motto ter afsluiting worden door de persfotografen vele foto’s van het team en de begeleiding gemaakt.
AfsluitingNadat Ralf van Heugten samen met speaker Rien van Horik, de aanwezigen bedankten voor hun komst, werd dankzij de introductie van Fotowerk.nl van Roger van Gestel en collega’s van een fotoproductieapparaat, een mooie teamfoto, al of niet met de gast samen, overhandigd als aandenken aan deze mooie avond in het zeer gastvrije Partycentrum De Pandoer in Asten-Heusden
Geschreven door Ling ChenSpeciale dank aan MTB-Sport.nl Fred voor de foto's