Deze zware wedstrijd over 100 kilometer is alleen voor de goed getrainde atleten. De rijders worden over smalle onverharde paden met steile klimmen en gevaarlijke technische afdalingen van Les Deux Alpes via Alpe d'Huez naar de finish gestuurd in Bourg d'Oisans. In die 100 kilometer worden ruim 3.000 hoogtemeters afgelegd.
De wedstrijd telt mee voor de UCI wereldbeker marathon en Jeroen en Johan hopen met een goede klassering een startpositie voor de UCI Wereldkampioenschappen Marathon Mountainbike in Oostenrijk (11 juli 2004) af te dwingen.
Het New Balance MTB-Marathonteam is een van weinige Nederlandse teams die zich volledig op het marathon mountainbiken richt. Dit doet zij niet slecht De teamleden hebben al goede resultaten geboekt tijdens de start van het seizoen. Onder andere een 1e plaats voor Marcella in Sundern-Hagen en enkele top 6 klasseringen voor Johan.
Deze tak van het mountainbiken is de laatste jaren enorm populair aan het worden. De atleten moeten beschikken over een combinatie van uithoudingsvermogen, kracht, techniek en doorzettingsvermogen. De wedstrijden worden veelal in het buitenland gehouden. De voorbereidingen en trainingen moeten de atleten zelf doen maar dankzij de steun van:
New Balance Benelux, van Wijnen b.v.- Gorredijk, Hellebrekers- Nunspeet, Subtropisch Zwembad De Veldkamp- Wezep, Rijwielspeciaalzaak van de Put- Heerde, Network Expertise Holland- Leusden, Vredestein fietsbanden- Enschede, Lake bikeshoes, Las helmen, Born sportvoeding, Satink Keukens-Zwolle, Wentzel Podopraktijkcentrum-Elburg en Buff - België kan het team zich optimaal voorbereiden op deze zware wedstrijden.
De verrichtingen van het team zijn te volgen op de website: http://www.mtbmarathonteam.nl
Het New Balance MTB-Marathonteam, bestaande uit de atleten Jeroen Wentzel, Marcella Mennes en Johan Neevel (allen uit Wezep), doet zaterdag 19 juni mee aan de zware mountainbike marathon in Les Deux Alpes (Frankrijk).