Helmond-Met maarliefst 2 leiderstruien (die van Marianne Vos bij de junior-vrouwen en Jelmer Pietersma bij de heren u23) heeft het HPCTeam een belangrijk weekend voor de boeg. Het Groesbike evenement staat hoog in de agenda en wel om meerdere redenen. Ten eerste om sportief de truien te behouden in de ploeg.
De dubbele puntentelling voor de laatste manche van de Europacup zal daarin wederom een belangrijke factor spelen. Immers was het datzelfde HPCTeam dat vorig jaar naar Italie afreisde om daar de leiderstrui van Maarten Wijnants (Bel) te verdedigen en dat lukte op het laatste moment dus net niet! Jelmer Pietersma pakte toen de titel alsnog op gelijk aantal punten als Wijnants. De rollen zullen nu volledig anders zijn; immers rijdt Pietersma nu als ploeggenoot van Wijnants bij HPCT en zal Wijnants zondag alles in staat stellen om de trui in de ploeg te houden. "Jelmer heeft een goede marge op de nummer 2 maar we moeten allert blijven, dat weten we nu als geen ander!", aldus teammanager Ralf van Heugten.foto: http://www.fotowerk.nl
De jonge Marianne Vos uit Wijk en Aalburg staat nog ferm aan de leiding maar zal minimaal podium moeten rijden mocht haar zwitserse concurrente Wiedner als 1e de meet passeren. De frele Vos steekt in uitstekende vorm en zonder pech moet ze het kunnen halen. Het teambelang uit zich ook in de te behalen UCI punten voor de wereldranking. Van Heugten licht toe:"We zijn dit voor het eerst als UCI Trade Team actief en hoewel we vooraf niet konden inschatten hoe we zouden eindigen op de internationale rankings staan we momenteel zelfs 14e in de wereld! Dat is dus absoluut niet slecht voor een team dat pas zo kort geleden gestart is, het motiveert ons ook enorm."
VIP DAGNaast het sportieve is er door HPCTeam ook een heuse VIP dag met fietsclinic in de ochtend georganiseerd. Van Heugten: "We doen dit nu voor de 2e maal en na het succesvolle VIP weekend in Houffalize (bel) eerder dit jaar willen we wederom onze sponsoren en ondersteuners waar geven voor hun geld en ze vooral een leuke afwisselende dag aanbieden!"Ik vind het belangrijk om als organisatie niet alleen te focussen op het sportieve maar ook de mensen die dit allemaal mogelijk maken er meer in te betrekken.
SELECTIESNa het Groesbike Festival zullen nog drie renners actief zijn tijdens de Europese Kampioenschappen in Polen. Voor Belgie werd reeds junior Tim Wijnants geselecteerd. Helaas kon grotere broer Maarten zich niet kwalificeren na een dramatisch verlopen Belgisch Kampioenschap. Voor Nederland zijn inmiddels Jelmer Pietersma en Marianne Vos van HPCTeam zeker van deelname. Een contrast met onze zuiderburen is wel merkbaar: "Ik krijg van Belgische kant netjes een email met de selecties en heb verder direct contact gehad met de bondscoach over onze renners. In Nederland? daar heb ik de renners zelf moeten bellen of ze de brief hadden gekregen dat ze geselecteerd werden."