Bikersteam politie Delft voldoet prima

Geplaatst op 17 jun 2003.
Met dank aan de Delftse Politie
De politie Delft heeft inmiddels bijna een jaar ondersteuning gezocht in een zogenaamd 'Bikersteam' dit zijn agenten die speciaal zijn opgeleid om te surveilleren op de fiets, zij doen dit het hele jaar door.

Afbeelding verwijderd.

Ik spreek met Sander, agent van Haaglanden bureau 81, oftewel bureau Delft. Samen met Co vormen zij een koppel die als aanvulling op de surveillance eenheden in de auto of te voet Delft doorkruisen, moeiteloos rijden zij bij station Delft de trappen op en af en kunnen indien noodzakelijk een verdachte met de fiets onderuit 'veegen'. Na een succesvol pilotproject van 3 maanden Augustus vorig jaar, werd besloten de bikers permanent in te zetten voor de 'moeilijk bereikbare' plekken in de stad.

Voordelen boven de auto en voetsurveillance zijn er te over, onder andere de hoge snelheid, gemakkelijk door smalle straten manoeuvreren en de geruisloosheid van de bikes zijn grote voordelen voor de agenten.Sander vervolgt, doordat wij op de fiets veel grotere afstanden kunnen afleggen, zijn wij in staat om vaker op een bepaalde lokatie terug te keren zodat er meer het gevoel bestaat dat de politie aanwezig is. Ook worden wij als agenten op de fiets gemakkelijker door mensen aangehouden wat het onderlinge contact tussen politie en burger verbetert.Afsluitend wil Sander nog kwijt dat hij hoopt dat er na de reorganisatie zoals die nu binnen het bureau Delft gaande is er ruimte ontstaat voor nog eens 3 koppels, dus in totaal 8 bikers waardoor er 24 uur ingezet kan worden.

LEES DIT HIERNA

Kerstinkopen met de Engwe L20 Boost

Zo'n winkel waar het nog ruikt naar boerderij, dennenhout en verse koffie. De geuren en aroma's…

LEES VERDER

Op weg naar de Peel met de Vittoria Mezcal XC Trail

De Peel heeft in de winter iets ongenadigs. De lucht hangt zwaar, de paden zijn donker en nat, de…

LEES VERDER

14 december "ATB- en Graveltocht" door TWC de Zwoegers

Recreanten maar ook doorgewinterde en ervaren fietsers kunnen kiezen voor een ATB-tocht van…

LEES VERDER