Zege Van Dooren in Honselersdijk

Geplaatst op 08 jul 2002.
Afbeelding verwijderd.HONSELERSDIJK | Sommige automobilisten hadden gisteren en zaterdag op de veilingroute tussen Wateringen en Honselersdijk moeite hun aandacht bij de weg te houden. Ze zagen in het aangrenzende recreatiegebied De Wollebrand terreinfietsers opduiken. De allersnelste mountainbiker was Bas van Dooren. Hij schreef tijdens het mountainbikeweekend bij Westland Wil Vooruit de wedstrijd voor de Experts op zijn naam.

"Het zijn twee lekkere dagen geweest", aldus Piet van Mil, bestuurlid van de mountainbikeafdeling van WWV. "Met name over de belangstelling hebben we niets te klagen gehad. Ongeveer 450 mountainbikers hebben dit weekend meegedaan. Dat is natuurlijk een aantal om trots op te zijn".

De jongste terreinfietsers kregen zaterdag alle gelegenheid hun kunsten te vertonen in De Wollebrand. Zowel voor de jeugd met- als zonder wedstrijdlicentie hield WWV een kampioenschap. De wedstrijd voor licentiehouders gold als het eerste officieuze Nederlandse kampioenschap voor de jeugd. De ouderen waren gisteren aan de beurt.

Monique de Graaf, de secretaris van de terreinfietstak van WWV, maakte zich vooraf zorgen over een gebrek aan dranghekken. De gemeente Naaldwijk was door de voorraad heen. Wateringen hielp WWV uit de brand, aldus Van Mil. "Van Wateringen kregen we honderd dranghekken in bruikleen. Monique heeft zelfs in Rotterdam vijftig hekken weten te bemachtigen".

WWV had de zaken niet alleen organisatorisch op orde. Ook op sportief gebied mochten de Westlanders niet klagen. Gert-Jan Knijnenburg deed in de wedstrijd voor de experts lang mee voor een podiumplaats. De mountainbiker uit Hoek van Holland moest uiteindelijk de vaderlandse toppers Erwin Bakker en Rick Evers voor laten gaan. Zij werden tweede en derde, achter de ongenaakbare Van Dooren. Knijnenburg werd vierde.

Van Dooren was na zijn zege vol lof over de veelzijdigheid van het parcours in De Wollebrand, aldus Van Mil. "Voor organisatoren wordt het steeds moeilijker een mountainbikewedstrijd te organiseren. WWV beschikt in de onmiddellijke nabijheid over alle faciliteiten. Een prima parcours, maar ook de kleedgelegenheid is hier uitstekend".

Haagsche Courant

LEES DIT HIERNA

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER

Strak in het pak met Ekoi kleding

We reden daarom afgelopen tijd rond met de Ekoi Ruts N Waves MTB broek, het Flow Trail vest en de…

LEES VERDER