Mountainbikerace Wintelre op dinsdag 3 september

Geplaatst op 04 jul 2002.
Afbeelding verwijderd.Frank van der Heijden - De jaarlijks terugkerende mountainbikerace tijdens de kermis in Wintelre, is een aantal jaren geleden door de bikers al betiteld als de leukste race van het jaar. Gezien het aantal deelnemers de afgelopen jaren blijkt deze wedstrijd inderdaad hoog op het lijstje van de mountainbikers te staan. De voorgaande 5 edities kwamen de bikers vanuit geheel Nederland en zelfs België naar Wintelre.

http://mountainbikerace.dse.nl


Ook dit jaar belooft het op dinsdag 3 september weer een waar spektakel te worden op het parcours in het centrum van Wintelre over verharde en onverharde wegen, met daarin spectaculaire hindernissen als vrachtwagens waar doorheen wordt gefietst, de tunnel- brugcombinatie en natuurlijk dwars door de zaal van café 't Centrum.

Na de start, die buiten het parcours is, passeert het peloton het terras van café 't Centrum en direct daarna rijden de bikers onder een tunnel- / brugcombinatie door, waar ze later in het parcours ook overheen moeten rijden. Op dit eerste rechte stuk is het voor de bikers noodzaak om een goede plek voor in het peloton te veroveren. De bikers racen voorbij de kerk en de jurywagen en worden vervolgens geconfronteerd met de eerste scherpe bochten in het parcours. Hier zal het peloton uit elkaar worden getrokken. De volgende hindernis wordt gevormd door twee vrachtwagens die ter hoogte van café Den Babbel zijn opgesteld. Vanaf het terras kunnen de vele toeschouwers zien hoe de bikers beide 13 meter lange vrachtwagens op- en afrijden.

Het parcours gaat verder over een klinkerweg maar deze gaat al snel over in een zandpad. Na dit stofhappen, mits het droog blijft, worden de renners door een aantal maïsvelden gestuurd wat hen ontrekt aan het zicht. Na dit geslinger door de maïs, wacht een sloot waar doorheen moet worden gefietst en dit brengt hen op de parkeerplaats van café 't Centrum. Aan de andere kant van het bikersplein wacht de inmiddels legendarische passage door de discozaal van café 't Centrum. Met de muziek nog in de oren krijgen de renners de steile helling van de brug voor de geprofileerde banden. Na de brug volgt een lang stuk harde weg waar wat snelheid gemaakt kan worden, tevens passeert men het kermisterrein. Dit brengt de bikers op een bochtig parcours op een grasveld en wacht het rulle zand van een zandbak. Het parcours vervolgt door een weiland en weer een slingertracé door de maïs. Na een bosrand en een laatste stuk onverharde weg hebben de bikers de eerste ronde voltooid. Vanaf hier is het nog een 150 m. tot aan de finish waar na 5 ronden wordt afgesprint ter hoogte van de kerk.

Evenals voorgaande jaren verwacht de organisatie alles bij elkaar zo'n 130 bikers te mogen verwelkomen. Zowel voor de junioren als senioren zijn er races georganiseerd. Voor deelname is het dragen van een valhelm verplicht. Verder moet de fiets voorzien zijn van een 26-inch wielmaat.

Het prijzengeld bedraagt € 650,- met daarnaast vele premies. Het inschrijfgeld is € 7,- waarvan men bij inlevering van het stuurnummer € 2,- terug krijgt.

Speciaal voor de renners is er een bikersplein gecreëerd waardoor het parcours voor hen makkelijk toegankelijk is en waar de fiets afgespoten kan worden. Na afloop is er douchegelegenheid in het gemeenschapshuis waar ook een bewaakte fietsenstalling aanwezig is.

De deelnemers aan de Mountainbike race worden verzocht zich tijdig te melden in café 't Centrum, Willibrordusstraat 46 te Wintelre. Vanaf 17.00 uur kan men zich inschrijven en de nummers afhalen. Ook het reglement ligt hier ter inzage. De prijsuitreiking zal rond 21.30 uur plaatsvinden. Het publiek heeft gratis toegang tot de wedstrijden.

Het programma van de 6e editie van de Mountainbikerace ziet er als volgt uit.

17.30 Uur Wintelrese bikers 16 jaar en ouder 3 ronden

17.31 Uur Jeugd 12 t/m 15 jaar 2 ronden

18.05 Uur Opstellen 1e serie Wedstrijd bikers

18.15 Uur Start 1e serie Wedstrijd bikers 5 ronden

18.45 Uur Opstellen 2e serie Wedstrijd bikers

18.55 Uur Start 2e serie Wedstrijd bikers 5 ronden

19.35 Uur Opstellen finale 60 bikers

19.45 Uur Start finale 5 ronden

Blaaskapel 'De Haantjes' zal de muzikale noot verzorgen langs het parcours.

De prijsuitreiking vindt om 21.30 uur plaats in de Togerzaal van café 't Centrum. De editie van 2001 is gewonnen door onze zuiderbuur Ronny Housen uit Bree. Mogelijk mag dit jaar een andere biker de 'Café 't Centrum Wisselbeker' in ontvangst nemen.

Alle informatie met betrekking tot de mountainbikerace is te vinden op de website van de organisatie; http://mountainbikerace.dse.nl

LEES DIT HIERNA

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER

Strak in het pak met Ekoi kleding

We reden daarom afgelopen tijd rond met de Ekoi Ruts N Waves MTB broek, het Flow Trail vest en de…

LEES VERDER