EPO-test Laura Turpijn negatief

Geplaatst op 25 sep 2002.
WOERDEN (ANP) - Mountainbikester Laura Turpijn heeft volgens de Nederlandse wielerunie KNWU bewezen dat zij geen doping heeft gebruikt. Een door de internationale wielrenunie (UCI) uitgevoerde EPO-test toonde een negatief resultaat. Dat maakte de KNWU dinsdag bekend.

De renster uit Berg en Dal mocht veertien dagen geleden niet starten bij het wereldkampioenschap in Kaprun (Oostenrijk). Bij een gezondheidscontrole voorafgaande aan de cross country was bij haar een te hoge hematocrietwaarde gemeten. Ze kreeg een startverbod van twee weken opgelegd.

Op verzoek van de KNWU voerde de UCI op de dag dat Turpijn haar startverbod kreeg een EPO-test uit. "We wilden Laura's onschuld aantonen", zegt een woordvoerder van de KNWU. "Een te hoge hematocrietwaarde kan door allerlei factoren worden veroorzaakt. Daar hoeft helemaal geen doping bij in het spel te zijn. Van Laura wisten wij zeker dat zij geen EPO had gebruikt."

LEES DIT HIERNA

Onderweg met de Engwe N1 Pro

De Engwe N1 Pro voelt zich thuis in de steden, dorpen en zeer lichte gravel- of schelpenpaden.…

LEES VERDER

Licht, opvouwbaar en geschikt voor 2 fietsen: De Thule Outpace

Zodra je de Outpace uit de doos haalt valt direct zijn opgevouwen formaat op. Een klein pakket die…

LEES VERDER

Wat hebben Ekoi Lost Paradise en Canyon met elkaar gemeen?

Al heel wat jaren komen we in het gebied rondom Frejus en nog steeds vinden we nieuwe paden en…

LEES VERDER