Vereecken sterkste in Wemeldinge

Geplaatst op 22 okt 2001.
WEMELDINGE - Eric Vereecken triomfeerde zaterdag in de tweede wedstrijd van de Zeeuwse ATB-competitie die in Wemeldinge werd gehouden. Vereecken zat wat beter in zijn vel dan een week eerder in 's-Heer Arendskerke, waar Didier van Essen met de overwinning ging strijken. Vereecken: "Ik heb deze week wat meer getraind, had ook wat meer macht in de benen, maar helemaal super voelde ik me overigens nog niet. Natuurlijk ben ik wel content met deze zege, die me in ieder geval inspiratie geeft voor de nog komende wedstrijden."

De Hulstenaar sloeg zijn slag bij de A-renners pas op een paar honderd meter voor de finish toen hij zijn grootste tegenstander Johnny Hoogerland van zich af wist te schudden. Laatstgenoemde, die als wegrenner reeds furore maakte en volgend seizoen bij de amateurs aan de slag gaat, bewees dat hij ook als mountainbiker wat in zijn mars heeft. De jonge renner uit Yerseke kon lange tijd in het spoor blijven bij Vereecken, die steeds attent moest blijven bij de acties van zijn opponent.

In de A-categorie was Richard Slabbekoorn de eerste die aanvallende impulsen toonde. De Kapellenaar zocht de ruimte op kort na het begin en draafde een half uur voorop. Toen werd hij in de kraag gegrepen door Vereecken en Hoogerland. Slabbekoorn, die met zijn uitlooppoging zichzelf wilde testen en in feite de competitie beschouwt om wat bezig te blijven tijdens de wintermaanden, kwam later niet meer in het stuk voor. Vereecken en Hoogerland deelden de lakens uit en bleven dat doen tot het einde. Michel Rommers rukte na een wat wijfelend begin op naar een derde plaats, die hij niet meer afstond en ook de Zeeuws-Vlaming Dennis Martens, die vierde werd, kan op een goed gereden wedstrijd terugzien.

Arie Jongenelen boekte zijn tweede zege bij de B-renners. De Brabander moest daarvoor op de tanden bijten, want toen hij reeds een gat had geslagen werd hij door pech geplaagd en dat kostte tijd. Hij werd voorbij gereden door Jaap Nieuwenhuijze en Huib Slabbekoorn, maar met zijn tomeloze energie kwam Jongenelen terug en ging opnieuw de boventoon voeren. Johnny Stroosnijder en Marcel Gunst werden de naaste volgers van Jongenelen, maar de koploper nog bedreigen zat er voor dit tweetal niet in. Bij de jeugd van 12 tot 16 jaar boekte de Zeeuws-Vlaming Jimmy de Bruin een mooie zege. Hij sloeg een gaatje en hield zijn voorsprong vast tot aan de finish.

Wemeldinge kreeg een tot nu toe een recordaantal deelnemers van 111 aan de start. In de A-categorie waren er 36 vertrekkers en dat is een flink aantal. De wintercompetitie leeft dus bij de mountainbikers.

LEES DIT HIERNA

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER

Strak in het pak met Ekoi kleding

We reden daarom afgelopen tijd rond met de Ekoi Ruts N Waves MTB broek, het Flow Trail vest en de…

LEES VERDER