"Voormalige topsporters herkennen dat wel, dat je gewoon steeds vaker denkt 'waar doe ik het voor, er is nog iets anders dan fietsen'. Dat je jezelf vaker moet oppeppen om te trainen of naar een minder belangrijke wedstrijd te gaan. Ik betrapte mezelf het afgelopen seizoen steeds vaker op die gevoelens. Voor mij de reden om te zeggen: ik stop."
Op het Nederlands kampioenschap cyclo-cross in Zeddam wil Weevers afscheid nemen in stijl. "Ooit was ik al eens een keer zevende op een NK, nu gok ik heel brutaal en ambitieus op een plek bij de eerste vijf. Zou een mooi afscheid zijn." Maar Weevers zal zeker niet verloren gaan voor de wielersport. Nadat de beslissing in zijn hoofd steeds meer gestalte kreeg, ging hij ook nadenken over wat hij dan wil nadat zijn actieve carrière beëindigt is.
Daar is hij ondertussen in grote lijnen uit. "Ik wil niet in één klap stoppen. Dat zou ook niet verstandig zijn. Je lichaam heeft tijd nodig om af te kicken van de topsport. Artsen raden daarom aan zeker een jaar uit te bollen. Dus ik zal nog wel eens in een wedstrijd te zien zijn, maar niet meer als mountainbike-prof. Door het geven van clinics en het beschikbaar zijn voor sponsoractiviteiten hoop ik mijn fiets en mijn kleding van Giant te kunnen houden. Ik moet daarover nog in gesprek, maar ik hoop dat we na al die jaren trouwe dienst nog wat voor elkaar kunnen blijven betekenen."
Maar de renner, die al jaren vaste waarde is in de mountainbike-commissie van de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie, wil bovenal een actieve rol in de toekomst van de MTB-sport. Geconfronteerd met de terugloop in het aantal wedstrijden en sponsors in zijn sport, reageert hij feller dan menigeen van de rustige Achterhoeker gewend is. "Het mountainbiken moet ook een andere kant op. Kijk eens naar de mega-evenementen waar vaak meer dan duizend renners aan meedoen. De wedstrijdvariant waar wedstrijdsport gecombineerd wordt met recreatie moet verder uitgewerkt worden. Voor de profs geeft het een kick om met zoveel mensen aan de start te staan, terwijl de recreant het leuk vindt om zijn of haar krachten met Bart Brentjens of Corine Dorland te meten. Die superevenementen krijg je steeds meer in ons land en ze lopen zonder uitzondering goed. Daar moeten we naar toe. En massale evenementen trekken ook weer geldschieters aan, daar ben ik van overtuigd."
Weevers wil daarin een actieve rol. "Ik moet eerlijk toegeven dat ik laatst tijdens een training in de nabijheid van Winterswijk al een geschikte locatie zag in een voormalige groeve. Zo ben ik er dus al mee bezig. Het moet zich allemaal nog uitkristalliseren, maar als het aan mij ligt krijgt de Achterhoek binnen een aantal jaren een groot MTB-evenement met mij als organisator. Gerrit Scheffer, de organisator van de cross in Zeddam (vele jaren wereldbeker, dit jaar gastheer NK, red.) is wat dat betreft een voorbeeld voor mij. Hij laat zien dat je na je actieve carrière van heel veel nut kunt blijven voor je sport. Dat wil ik ook. Van Jantje Weevers zijn ze voorlopig nog niet af."