EK Mountainbike Jeugd Oostenrijk :: 15 t/m 19 augustus 2011

Geplaatst op 15 aug 2011.

Van 15 t/m 19 augustus worden in het Oostenrijkse Graz de Europese mountainbike kampioenschappen voor de jeugd georganiseerd. De Apeldoornse mountainbikeclub Bar End is met twee teams de enige Nederlandse afvaardiging tussen 86 andere teams uit maar liefst 21 verschillende landen. Diverse landen hebben zelfs nationale selecties afgevaardigd. Dit in tegenstelling tot de Nederlandse bond, de KNWU, die geen afvaardiging stuurt.

Het kampioenschap is bedoeld voor 2 leeftijdscategorieën; onder 15 jaar en onder 17 jaar. De opzet van dit EK is speels, zo worden er technische aspecten aan het normale racen “pur sang” toegevoegd. Ook moet ieder deelnemend team bestaan uit twee jongens en één meisje.

De deelname aan dit EK is voor Bar End vanzelfsprekend, het past binnen de ambitie die de club heeft. De club wil het Nederlandse mountainbiken naar een hoger niveau brengen en in de toekomst graag een jeugdlid, die zijn of haar training genoten heeft bij de Apeldoornse club, graag zien starten op de Olympische Spelen.

Door op een speelse manier het wedstrijdrijden te laten ervaren verwacht de club de jeugdige renners te kunnen ontwikkelen. Daar horen buitenlandse wedstrijden zoals deze bij. Bar End hoopt dat ook de KNWU in de toekomst een nationale selectie afvaardigd en daarmee meer kinderen een kans geeft om zich te kunnen ontwikkelen.

De deelnemers namens Bar End zijn: Maikel Kleiboer, Gilian Engberink, Dyonne Bouwmeester (onder 15 jaar), Yoeri Past, Wiebe Scholten en Lisanne Bouwmeester (onder 17 jaar).

LEES DIT HIERNA

Kies je eigen pad met de Venture-collectie van AGU

Van gravelrijders die lange dagen over onverharde paden maken tot mountainbikers die het liefst…

LEES VERDER

De nieuwe, herziene 5e editie van Bike Skills is nu verkrijgbaar

Wat is Bike Skills? Bike Skills is al 14 jaar hét handboek over mountainbike­rijtechniek, voor…

LEES VERDER

Op weg naar de Roc Altitude met de Canyon Neuron

Terwijl ik dit aan het schrijven ben, krijg ik alweer heimwee naar de omgeving van Frejus,…

LEES VERDER