EK 2009: Zwitserland oppermachting bij Men U23

Geplaatst op 11 jul 2009.

Tekst en foto's: Rogier Bom

Vanaf de start van de race bij de Men U23 was het duidelijk de de winnaar uit Zwitserland zou gaan komen. Lange tijd domineerden de Zwitsers de wedstrijd door de eerste vijf plaatsen in beslag te nemen. Daarachter zag het er ook voor Nederland goed uit met Irjan Luttenberg op kop van de groep achtervolgers, en meerdere Nederlanders mee in deze groep.

Afbeelding verwijderd.

Na enkele ronden wisten Fabian Giger en Thomas Litscher weg te lopen van de andere Zwitsers. Na een lange strijd was het uiteindelijk Giger die het goud wist te pakken, gevolgd door Litscher op de tweede plaats. Lukas Kaufmann maakte het volledig Zwitserse podium compleet door het brons te pakken.
Gedurende de race wisten de Fransman Vinit en de Pool Konwa zich nog tussen de Zwiterse groep te rijden en konden daarmee voorkomen dat de einduitslage volledig door de Zwitsers gedomineerd werd.
Irjan Luttenberg wist lange tijd goed mee te draaien met de groep achtervolgers. Nadat hij echter hard ten val was gekomen viel hij ver terug en moest uiteindelijk in de zesde ronde opgeven. Frank Beemer was eerder deze week al gevallen en moest in de vierde ronde opgeven vanwege pijn in de knie. Marco Minnaard eindigde na een constante race op de 20e plaats als beste Nederlander.
Top 5:


  1. Fabian Giger (SUI)
  2. Thomas Litscher (SUI)
  3. Lukas Kaufmann (SUI)
  4. Guillaume Vinit (FRA)
  5. Marek Konwa (POL)

Nederlanders:
20. Marco Minnaard23. Niels Wubben24. Tim Lemmers36. Erik Groen45. Henk Jaap MoorlagDNF Irjan LuttenBerg
LEES DIT HIERNA

Kerstinkopen met de Engwe L20 Boost

Zo'n winkel waar het nog ruikt naar boerderij, dennenhout en verse koffie. De geuren en aroma's…

LEES VERDER

Op weg naar de Peel met de Vittoria Mezcal XC Trail

De Peel heeft in de winter iets ongenadigs. De lucht hangt zwaar, de paden zijn donker en nat, de…

LEES VERDER

14 december "ATB- en Graveltocht" door TWC de Zwoegers

Recreanten maar ook doorgewinterde en ervaren fietsers kunnen kiezen voor een ATB-tocht van…

LEES VERDER