ATB'ers enthousiast over race van 4 uur

Geplaatst op 08 apr 2009.
De Zeeuwse mountainbikevereniging X-Treme organiseerde twee jaar geleden voor het eerst een vier uur durende mountainbike-estafette.

In de boswachterij van Westerschouwen kwamen toen meer dan honderd deelnemers aan het vertrek. Het succes van die wedstrijd smaakte naar meer en ook de tweede uitgave, die van vorig jaar, was een succes. Zaterdag staat de derde editie van de Cegelec 4 Uurs mountainbike-estafette op het programma.
Vooral in het buitenland zijn deze lang durende mountainbikewedstrijden erg populair onder de renners. Deze tak van de wielersport is nu overgewaaid naar Zeeland. Want er zijn veel deelnemers en iedereen kan meedoen.
"Niet alleen wedstrijdrijders kunnen starten, ook recreanten kunnen hun rondje rijden", stelt mede-organisator Nehemia Paardekooper uit Oostkapelle. "Het is natuurlijk wel van belang om op een goede, veilige mountainbike mee te rijden en je moet een goede valhelm hebben."
Evenals bij de voorgaande edities kan er worden deelgenomen door ploegen die uit minimaal twee en maximaal vier renners bestaan. "Maar er kan ook individueel worden meegedaan. Deelname is dus laagdrempelig", aldus Paardekooper.
Mountainbikers van 10 jaar of ouder kunnen meedoen. Er zijn verschillende klassementen: mannen, vrouwen, gemengd, jeugd en individueel. Het startschot zal om 12.00 uur klinken. Vier uur later zijn de winnaars bekend.

LEES DIT HIERNA

Kerstinkopen met de Engwe L20 Boost

Zo'n winkel waar het nog ruikt naar boerderij, dennenhout en verse koffie. De geuren en aroma's…

LEES VERDER

Op weg naar de Peel met de Vittoria Mezcal XC Trail

De Peel heeft in de winter iets ongenadigs. De lucht hangt zwaar, de paden zijn donker en nat, de…

LEES VERDER

14 december "ATB- en Graveltocht" door TWC de Zwoegers

Recreanten maar ook doorgewinterde en ervaren fietsers kunnen kiezen voor een ATB-tocht van…

LEES VERDER