9 maanden celstraf voor mountainbiker Jongewaard

Geplaatst op 11 sep 2009.
Afbeelding verwijderd.
De Australische mountainbiker Chris Jongewaard is vrijdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen maanden. De 30-jarige wielrenner uit de ploeg van Bart Brentjens reed twee jaar geleden in een dronken bui met zijn auto trainingsmaat Matthew Rex van zijn fiets. Rex liep daarbij diverse botbreuken op en moest zijn fietscarrière beëindigen.

Top cyclist Jongewaard jailed over hit-run

Jongewaard, meervoudig Australisch kampioen, mag ook de komende tien jaar niet autorijden. De rechter nam het de mountainbiker vooral kwalijk dat hij na het ongeval was doorgereden zonder zich te bekommeren om het slachtoffer.
Bizar is dat Jongewaard die bewuste dag op verjaarsvisite was bij Rex in Normanville. Tijdens het feestje was een en ander gedronken. Rex ging op een gegeven moment een avondritje maken op zijn fiets, maar droeg geen helm en verlichting. Jongewaard stapte kort erna in zijn auto om naar een winkel te rijden. Onderweg reed hij Rex aan.

LEES DIT HIERNA

Kerstinkopen met de Engwe L20 Boost

Zo'n winkel waar het nog ruikt naar boerderij, dennenhout en verse koffie. De geuren en aroma's…

LEES VERDER

Op weg naar de Peel met de Vittoria Mezcal XC Trail

De Peel heeft in de winter iets ongenadigs. De lucht hangt zwaar, de paden zijn donker en nat, de…

LEES VERDER

14 december "ATB- en Graveltocht" door TWC de Zwoegers

Recreanten maar ook doorgewinterde en ervaren fietsers kunnen kiezen voor een ATB-tocht van…

LEES VERDER