Terechte winnaar Till Marx van het Zwitserse Swisspower team behaalde de titel bij de mannen. Desondanks was de wedstrijd enorm spannend en bleek het technische parcours met deze droge omstandigheden goed voor veel inhaalmanoeuvres en snelle tijden. De andere Nederlandse favoriet Frank Schotman had te kampen met een gebroken derailleur en kon de race van 6 ronden niet voltooien.
De komende drie dagen zullen achtereenvolgens de WK-wedstrijden individuele tijdrit (wielrennen), marathon (mountainbiken) en wegwedstrijd (wielrennen) plaats vinden in en rondom Nijmegen. Voor meer informatie over de parcoursen, deelnemers en uitslagen, zie www.nijmegen2008.com
Op deze website is ook de DVD te bestellen die alle beelden bevat van dit wereldkampioenschap.
Uitslagen
Men
1. Till MARX – SWITZERLAND 1:52:482. Jan SKARNITZL – CZECH REPUBLIC 1:53:223. Niels WUBBEN – THE NETHERLANDS 1:53:30
Women
1. Caronline MANI - FRANCE 1:27:272. Maaris MEIER - ESTONIA 1:27:273. Ingrid BOSSCHA - THE NETHERLANDS 1:30:16
Op de eerste wedstrijddag van het WK Wielrennen & Mountainbiken Studenten 2008 heeft Nederland al twee podiumplekken veroverd. Niels Wubben wist het brons te behalen op de discipline mountainbike cross-country. Ingrid Bosscha deed dit op hetzelfde onderdeel voor de vrouwen.