Ruim 750 deelnemers aan het vertrek bij opening mountainbike seizoen Berlicum

Geplaatst op 10 mrt 2008.
Berlicum (Sint-Michielsgestel): Ondanks de mindere weersomstandigheden was het weer druk op en rondom de Kloosterstraat op de grens tussen Berlicum en Rosmalen. Nadat de afgelopen jaren Bart Brentjens telkens met de gouden valhelm van goudsmid Jos van den Elzen aan de haal ging was er door het ontbreken van de oud Olympisch kampioen een kans voor zijn concurrenten.

Na een slopende wedstrijd werd Jelmer Pietersma de gelukkige winnaar voor Mathijs Wagenaar en Bas Peeters. Richard Groenendaal deed door twee lekken banden in de eerste ronde niet mee voor de prijzen maar reed toch een knappe inhaalrace en reed van de 80e naar de 38e Plaats. Het Berlicumse jonge talent Liwald Doornbos behaalde een mooie 27e plaats.
Bij de junioren maakten Micki van “de wetering” Empel uit Middelrode zijn favorietenrol waar en behaalde zijn eerste overwinning in zijn carrière in een nationale wedstrijd. Nationaal kampioen Henk-Jaap Moorlag werd tweede en had geen antwoord op demarrage van de jonge van Empel.
Ook het randprogramma maakt steeds meer naam in Berlicum en omstreken. De animo voor de roofvogelshow en schapendrijven met bordercollie was overweldigend. Zeker een 1000 tal bezoekers zijn afgekomen op de velden van boer Tibosch gelegen aan het mountainbike parcours. Van Zoggel complete catering gaf in feesttent De Zwaan demonstraties makreel roken en de met zilver en goud bekroonde klippelworst roken.
In de overige categorieën waren ook plaatselijke successen te zien, zo won Danny van Zoggel voor de tweede opeenvolgende keer bij de funklassen heren. In de master 30+ categorie maar liefst 3 renners uit Berlicum bij de eerste 10. Rick van Den Hanenberg 2e, Patrick de Laat 5e en Twan van der Aa 9e. Jeroen van Hout, van Van Hout Installatie Techniek uit Sint-Michielsgestel werd in zijn eerste wedstrijd bij de masters knap 41e . Bij de masters 40+ wist Stephan van Dam, eigenaar van hoofdsponsor Kivada Wielersport uit Middelrode, een mooie 5e plaats te behalen.
Bij de amateurs ging Nationaal kampioen Willem Derks met de bloemen aan de haal door meteen met de start van de overige deelnemers weg te rijden. De uit Berlicum afkomstige Ninko Doornbos en Giel Wijgergangs werden respectievelijk 7e en 12e . Daan van Rooij debuteerde met een 43e plaats in een veld van 120 deelnemers. Bij de Nieuwelingen debuteerde de uit Berlicum afkomstige Bryan Borowski met een mooie 6e plaats. Ruben van Alebeek uit Den Dungen lid van The Whoopers uit Berlicum werd 32e.
In de jeugd categorieën van 8 tot 14 jaar waren er dit jaar opvallend veel deelnemers waaronder veel leden van de plaatselijke mountainbike vereniging The Whoopers. Bij de categorie 8 tot 10 jaar was er een knappe 7e plaats voor de nog maar 8 jarige Gijs Pennings. Bij de 11 en 12 jarige werd zijn broer Bart Pennings 14e in een veld van ruim 45 deelnemers. Tom den Otter van The Whoopers wist net niet het podium te halen bij de 13 en 14 jarige en werd verdienstelijk 4e.
(c) http://www.thuisinhetnieuws.nl

LEES DIT HIERNA

Upgrade je Sram 70 / 90 transmissie naar een GX Eagle AXS

GX Eagle AXS upgrade kit voor transmissie: RD-UPK-GXTE-A: Til Eagle-transmissie naar een hoger…

LEES VERDER

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER