Open Fries kampioenschap: 3 februari 2008

Geplaatst op 03 jan 2008.

1e Lustrum Open Fries kampioenschap mountainbike 2008
Zondag 3 februari 2008 dan is weer zover, het DYKA MTB-Cyclingteam organiseert i.s.m. Stichting Mountainbike Steenwijk 2000 voor de 5e keer het Open Fries kampioenschap mountainbike. Net als voorgaande jaren worden er weer diverse mountainbike toppers uit het land verwacht voor de strijd om de Open Friese mountainbike titel.

Het ongeveer 5.5 km tellende wedstrijdparcours loopt door en om het schitterende recreatiegebied " De Heide" in Heerenveen. Het parcours zal bestaan uit o.a. .Snelle singletracks, een "drop off" en enkele zware lussen over het strand. Het centrale punt van de wedstrijd zal rond het strand komen te liggen, hier kan het publiek de renners minstens vijf keer voorbij zien komen.
Open
Ruim een maand voor de start van de nationale competitie en de internationale Benelux en Wereldcup manches, wordt deze wedstrijd door veel renners als een goede graadmeter gezien Men kan hier de eerste mountainbike prijs en "titel" van 2008 behalen want het is op een zich zelfstaand kampioenschap.
Dit kampioenschap is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een spectaculair wielerevenement dat zowel in deelnemers, toeschouwers als in media belangstelling nog steeds groeiende is.
De afgelopen jaren hebben er bij de heren als bij de dames licentiehouders klinkende namen op het podium gestaan.
Marathoncrack Ramses Bekkink pakte bij de heren in zowel 2007 als in 2006 de Friese titel, eerdere winnaars waren Atze Dijkhuis en Arjen Buist. Maar ook kannonnen als Onno Rijnhout, Henk Jaap Moorlag, Tim Lemmers en Martin Schuttert mochten de afgelopen jaren het podium beklimmen.
Bij de dameslicentiehouders was in de laatste editie Ingrid van Lubek van mountainbiketeam.com de sterkste. In de jaren daarvoor schreven; Audrey Middendorp, Franciska de Vries en Marianne Vlasveld de titel bij op hun palmares.
Voor dit eerste Lustrum wordt weer deelname vanuit het hele land verwacht. Verschillende toprenners en semi- professionele wedstrijdteams zullen de sportieve strijd met elkaar aangaan in het ' Friese Haagje" .
Uiteraard kunnen recreanten en niet-licentiehouders (dames/heren) zich inschrijven voor de Funklasse. Iedereen met een deugdelijke mountainbike en een harde schaalhelm kan zich inschrijven voor de Funklasse. Voor de jeugd zijn er een aantal categorieën ingedeeld naar leeftijd.
InformatieDeelname te allen tijde op eigen risco
Categorieën:Jeugd 0 t/m 10 jaar.  12.04   20 minuten11 t/m 12 jaar.  12.02   30 minuten13 t/m 16 jaar   12.00   60 minutenBeste meisje in deze categorieën zal ook worden gehuldigd! 
Funklasse heren (niet licentiehouders).Wedstrijdduur: 60 minuten   13.32  60 minuten  Dames ( wel/niet licentiehouders).  13.30  60 minutenWedstrijdduur: 60 minuten  Heren Licentiehouders (vanaf 17jaar)  15.00  60 minutenWedstrijdduur: 60 minuten Kosten: Voorinschrijving alle klassen 5 euro.Inschrijving op de wedstrijddag 7 euro.  Sluitingsdatum voorinschrijving: vrijdag 25 januari 2008Start op volgorde van inschrijving  Via:
ofk-mtb@hotmail.com O.v.v. Voor/achternaam, adres, woonplaats, telefoonnummer, geboortedatum, geslacht en wel/niet licentiehouder.
U krijgt een bevestiging· Teamparking bij voorkeur aanmelden.  Toegang is gratis.  Parkeergeld gaat naar stichting KIKA (kinderenkankervrij) Meer informatie op: www.mtb-cyclingteam.nl   Locatie: Recreatiegebied " De Heide" te Heerenveen.Inschrijving en start aan de Rottumerweg t.h.v. Siton Suzenaar-Opel.

LEES DIT HIERNA

Upgrade je Sram 70 / 90 transmissie naar een GX Eagle AXS

GX Eagle AXS upgrade kit voor transmissie: RD-UPK-GXTE-A: Til Eagle-transmissie naar een hoger…

LEES VERDER

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER