Bart Brentjens 4e Ischgl Ironbike 2008

Geplaatst op 06 aug 2008.
De Ischgl Ironbike is dit jaar gewonnen door Alban Lakata. De 29-jarige Oostenrijker won de 79 kilometer lange mountainbikemarathon in een tijd van 4 uur, 10 minuten en 38 seconden. Zijn voorsprong op de nummer twee, de Italiaan Johann Pallhuber, bedroeg slechts 7 seconden. De Nederlander Bart Brentjens reed dit jaar de korte afstand (27 kilometer) in verband met een blessure aan zijn pols. Hij behaalde de vierde plaats in het klassement.

TopniveauMet een groot aantal mountainbikeprofs aan de start en ruim 3.800 hoogtemeters behoort de Ischgl Ironbike tot één van de meest prestigieuze en zwaarste mountainbikewedstrijden van Europa. Ook dit jaar was het deelnemersveld sterk. Aan de start stonden enkele rijders uit de UCI-ranglijst, te weten winnaar Alban Lakata, Italiaan Johann Pallhuber, Belg Roel Paulissen en Italiaan Massimo de Bertolis.
Verschillende parcoursDit jaar vond de Ischgl Ironbike op 2 augustus voor de 14e maal plaats. Door de organisatie zijn verschillende parcours ontwikkeld. Deelnemers konden kiezen uit drie afstanden; 27, 48 en 79 kilometer, waarbij de laatste twee ronden de bergtoppen van de Idalp, Salaaserkopf en Idjoch passeren. Aan de startlijn verschenen zowel profs als amateurs.
De Ischgl Ironbike is een race in de UCI Categorie E2 en onderdeel van de ÖRV’s AUSTRIA MarathonCup. Meer informatie over de exacte routes op: www.ischglironbike.com. Consumenten kunnen voor informatie over mountainbiken in Ischgl terecht bij Tourismusverband Paznaun-Ischgl, tel: 0043 5444 5266, fax: 0043 5444 5636, email: info@ischgl.com of via de website www.ischgl.com

LEES DIT HIERNA

Wat hebben Ekoi Lost Paradise en Canyon met elkaar gemeen?

Al heel wat jaren komen we in het gebied rondom Frejus en nog steeds vinden we nieuwe paden en…

LEES VERDER

Naar de Vulkaan Eifel met Koroyd en de Smith Forefront 3 MIPS

Het is dinsdagmiddag en we arriveren in Gemünden, vlak onder Daun, voor een paar dagen lekker de…

LEES VERDER

Een ritje met de MoonCool TK1, elektrische stabiliteit op drie wielen

Driewielers zijn misschien niet sexy, maar wél enorm praktisch. Ze kunnen ook nog leuk zijn maar…

LEES VERDER