De regen van de voorgaande dagen had voor een zwaar parkoers gezorgd. "De omstandigheden waren een beetje als in Waimes. Veel modder en gladde boomwortels op het parkoers. Niet mijn favoriete omstandigheden maar ja die heb je niet voor het uitkiezen", aldus Bekkenk.
De wedstrijd kende in Nicolas Vermeulen ook dezelfde winnaar als in Waimes. Bekkenk moest onverwacht nog sprinten voor de tweede plaats met Bjorn Rondelez die hem vlak voor de finish bijhaalde maar het aflegde in de sprint tegen de Poeldijker.
In het centrum van Mamedy aan de voet van de 18e eeuwse Cathedraal klonk om 9.30 het startschot voor le Raid des Hautes Fagnes. Een wedstrijd over 105 kilometer waarin 2500 hoogtemeters overwonnen moesten worden en die onder andere langs het circuit van Spa Francorchamp voert.