Bijzondere Mountainbiketocht op Papendal

Geplaatst op 27 jul 2006.
Op zaterdag 30 september aaanstaande viert de Nederlandse Toer Fiets Unie haar 50-jarig bestaan met een manifestatie op het nationaal Sportcentrum Papendal nabij Arnhem. Een overzicht van het programma van activiteiten kan men vinden op www.ntfu.nl.

Informatiemarkt Fietssport en GezondheidOnderdeel van de manifestatie is een informatiemarkt met als thema fietssport en gezondheid. Veel aandacht is daar ook voor het mountainbiken. Merida, Giant, Batavus, Shimano en andere fiets- en fietsonderdelenfabrikanten komen er hun nieuwste snufjes laten zien. Ook een aantal natuurorganisaties zijn op die infomarkt aanwezig, ten teken, dat de NTFU goede contacten onderhoudt met deze instanties, teneinde het mountainbiken in Nederland een gegarandeerd bestaan te geven.
M.T.B-tochten en clinicMaar daarnaast zijn er ook actieve onderdelen, zoals een Giant-clinic onder leiding van Bart Brentjens en/of Bas Weever en een tweetal mountainbiketochten in de serie Landrover Challenge. Met 25 en 45km zijn het geen al te lange tochten, want er moet voldoende tijd overblijven om de andere activiteiten van de manifestatie te bezoeken. Een mooi parcours, dat nagenoeg geheel over onverharde wegen leidt. Bossen, heidevelden, een tankbaan, landbouwweggetjes, heuveltjes, kortom een typisch zuid Veluws landschap vormt het decor van de tochten. Halverwege is in de Bennekomse bossen een stempelpost ingericht, waar men een heerlijke, versterkende bouillon krijgt uitgereikt, eigengemaakt door de koks van het gerenommeerde restaurant het Koetshuis. Nog meer verzorging in de vorm van bananen, sportdrank, Liga Fruitcake, de inzet van verkeersregelaars op de gevaarlijke oversteken en medische begeleiding, dat alles maakt deze Landrover Challenge tot een bijzondere M.T.B.-tocht. Elke deelnemer doet bovendien automatisch mee aan een feestelijke verloting met aantrekkelijke prijzen. Reden genoeg dus om op 30 september naar Papendal te komen.
M.T.B-jeugddagDe manifestatie staat open voor elke fietsliefhebber, dus ook voor hen, die geen lid zijn van de NTFU.  Een mooie gelegenheid dus om eens kennis te komen maken met die NTFU. En ouders, breng vooral  uw kinderen mee, want o.l.v. de Twentse vereniging ATV Ruiten Drie wordt een jeugd M.T.B.-dag gehouden. Heeft uw zoon of dochter altijd al eens op een M.T.B willen toeren, dan kan dat, ook als ze zelf geen mountainbike ter beschikking hebben. Fietsen en helmen zijn aanwezig en worden door deskundige begeleiders op maat afgesteld. De wat meer ervaren jeugd kan onder begeleiding meedoen aan de M.T.B-tocht. En tussendoor kunnen ze kijken naar de finales van de Rabobank Dikke Banden competitie voor de jeugd tussen 6 en 14 jaar, onder toezicht van de KNWU.
Een greep uit het programma, dat ook nog een symposium voor genodigden en aantal toertochten op de weg bevat:
Landrover M.T.B.-Challange  Startplaats: Sporthal Papendal      Afstand 45 km.  starttijd: 9.00 - 10 00 uurAfstand 25 km  starttijd: 9.00 - 10.30 uur
MTB-jeugddag.   Tijd van uitvoering       9.00 uur - 16.00 uurAanmelden in Sporthal          Plaats van uitvoering sportvelden Papendal  In de traditie van de voorgaande MTB-jeugddagen wordt door A.T.V. Ruiten Drie uit Almelo een M.T.B.-clinic gehouden voor de jeugd. Jeugdige fietsliefhebbers van 8 tot 14 jaar zijn van harte welkom. Aanmelden geschiedt in de ochtend van de manifestatie.Meer info: penningmeester@ruitendrie.nl
Giant workshopTijd van uitvoering       9.00 uur - 16.00 uurAanmelden in Sporthal          Plaats van uitvoering bosterrein rond Papendal   O.l.v. voormalig Olympisch kampioen Bart Brentjens krijgt u de fijne kneepjes van het fietsen op onverharde paden bijgebracht.
Shimano XTR-tour.Volgend jaar zal Shimano met een nieuwe XTR groep op de markt komen. 10 deelnemers aan de MTB-tocht mogen de nieuwe Shimano XTR groep uit gaan proberen tijdens de Landrover MTB-Challenge. Aanmelden via de website van Shimano, www.shimano-benelux.com
Kosten voor deelname aan elk van de onderdelen: € 4,- ( lid NTFU betaalt € 1,- minder)De M.T.B.-jeugddag is gratis. Van elke inschrijving gaat € 1,- naar de Nederlandse Hartstichting. Voor meer informatie over de NTFU manifestatie kan men terecht op www.ntfu.nl.

LEES DIT HIERNA

Upgrade je Sram 70 / 90 transmissie naar een GX Eagle AXS

GX Eagle AXS upgrade kit voor transmissie: RD-UPK-GXTE-A: Til Eagle-transmissie naar een hoger…

LEES VERDER

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER