Gezien het korte, zeer intensieve wedstrijdverloop mag je dit een wereldprestatie noemen. De etappe werd gewonnen door de Australier Trent Lowe voor Bart Brentjens en de Canadees Geoff Kabush.
Door zijn sterke optreden vandaag schuift de renner van MerlanDuo-Be One op naar de 16e plaats algemeen. Brentjens blijft leider met amper 50 seconden voorsprong op de nummer 2 Lowe. Het belooft een spannende wedstrijd te worden.
Morgen staat de laatste en beslissende etappe op het programma; een lange cross-country rit van 36 mijl. Van Houts zal zich zeker niet gaan verschuilen.
Minder fortuinlijk verging het Van Hout's teamgenoten Bas de Bever en de Canadese Claire Buchar. Beiden haalden de finales in de dual-slalom niet. Morgen staan voor de downhillers de four-cross en downhill op het programma. Belgisch kampioen Nico Vink van MerlanDuo-Be One kan zich hierin gaan meten met de wereldtop.
Sea Otter Classic Update Zondag
Monterey, USA - MerlanDuo-Be One renner Rudi van Houts heeft in de laatste etappe van de Sea Otter Classic zijn sleutelbeen gebroken. Van Houts, inmiddels opgeschoven naar de 16e plek algemeen, kende een ongelooflijk sterke race. Op het moment van zijn zware val lag de Luyksgestelnaar zelfs 4e in de race. Van Houts kwam zwaar ten val samen met de Amerikaan Jeremy Horgan-Kobelski, die zelfs met de trauma helikopter afgevoerd werd.
Bart Brentjens kende een mindere dag. Hij verloor bij een valpartij zijn contactlens en eindigde als zesde in de race. Hij eindigde als 3e in het algemeen klassement. De race werd gewonnen door de Canadees Geoff Kabush.
Voor MerlanDuo-Be One renner Van Houts is de sleutelbeenbreuk een enorme tegenvaller. Het wordt twijfelachtig of hij op tijd hersteld zal zijn voor de Nederlandse Kampioenschappen. Hij zal in ieder geval de wereldbeker in Spa Francorchamps gaan missen volgende week.
Monterey, USA - MerlanDuo-Be One renner Rudi van Houts blijft verbazen. Na een mindere start in de 'Short Track' race van vandaag wist de Luyksgestelnaar zich op te werken van plaats 25 naar 11!