Provincie eist verwijdering schelpen van bospad

Geplaatst op 14 jun 2004.

BURGH-HAAMSTEDE - De schelpen op het mountainbikepad in boswachterij Westerschouwen moeten weg. Dat eist de provincie Zeeland van Staatsbosbeheer. De schelpen zijn onlangs op een deel van de zes kilometer lange route aangebracht. "Wij hebben dit juist gedaan om problemen op te lossen", zegt L. van de Weele van Staatsbosbeheer. "De route is niet verhard en op een gegeven moment ontstaan er kuilen. Daar rijden de fietsers omheen. Voor je het weet heb je een mountainbike-route van zes meter breed."

Maar de provincie is onverbiddelijk. "Men moet zich aan de wet houden", zegt woordvoerder H. Zandstra. Met Staatsbosbeheer is afgesproken dat er geen nieuwe verharde paden mogen komen. Verharding van het mountainbikepad kan volgens Zandstra niet worden toegestaan. Het gaat volgens Zandstra om ongeveer twaalf kuub schelpen. "Houtsnippers mogen wel, want die horen in het bos."
Voor Van der Weele is het allemaal niet zo simpel. "We zijn allemaal goed voor de natuur. Wij hebben dit echt gedaan om erger te voorkomen. We hebben alleen schelpen gelegd op de knelpunten in de route." In het bos liggen wel verharde paden. Daarbij zijn onder meer tegels en beton gebruikt. Dit is volgens Zandstra toegestaan, omdat deze paden er al lagen voordat het gebied beschermd natuurmonument werd.
Voor eind juni moeten alle schelpen van het pad weg zijn. "Dat moet gebeuren met een kraan en dat gaat natuurlijk schade opleveren", aldus Van der Weele. Ook is nog niet bekend wie de schelpen moet opruimen. Het pad wordt onderhouden door mountainbikevereniging X-Treme. Staatsbosbeheer levert de materialen. Of Staatsbosbeheer een bedrijf vraagt om de schelpen te ruimen of dat de vrijwilligers van de club worden ingeschakeld, is nog onduidelijk.
Artikel uit Provinciale Zeeuwse Courant van 09-06-2004 Bron Peter Boone.

LEES DIT HIERNA

De nieuwe Thule OutPace, compact, lichtgewicht en veelzijdig

Compact ontwerp met uitstekende prestaties: De Thule OutPace is ontworpen om fietsen eenvoudig te…

LEES VERDER

Op bezoek bij Ekoi en daarna, op pad!

Uiteraard zijn we daarna op pad gegaan met een kledingsset in de kleuren welke schitterend bij het…

LEES VERDER

Trek introduceert de Air Rush: een compacte, elektrische fietspomp voor alle fietsbanden

Eenvoud siert: De nieuwe Air Rush heeft een handzaam formaat en is daardoor makkelijk mee te nemen…

LEES VERDER