Herboren Syncros: Bewezen klassiekers en slimme nieuwe ontwerpen

Geplaatst op 05 sep 2004.

In 2003 nam Ritchey het legendarische merk Syncros van Pacific Cycles (o.a. eigenaar van GT) over. Met Marshall Cant (voorheen Rocky Mountain) werd Syncros in Vancouver gereanimeerd. Binnen een jaar slaagde men erin om vertrouwde ontwerpen te actualiseren én met nieuwe slimmigheden te komen. Het aanbod, ook te bewonderen op de huidige Eurobike, toont dat er nog veel eer te behalen valt aan dit soort producten.

Afbeelding verwijderd.
Return of the hinge - de klassieke Syncros stuurpen

Stuurpennen variëren van korte oversized DH modellen tot de klassieke stuurpen met scharnierklem - voor XC/marathon. De modellen zijn compleet nieuw dan wel verbeterd. Alle modellen maken gebruik van de 'bear hug' aan de stuurbuis, waarbij de inbusbouten 'knievriendelijk' worden geplaatst.
StuurpenHeadsetDe headsets vallen direct op door de typische Syncros deukjes. De 'hardcore headset' is onveranderd terug in het assortiment: dezelfde lagers, sealing en gefreesde 7075 cups. Syncros richt zich ook op het ruigere werk, met een chromoly én een roestvrij stalen balhoofdset. Beide voorzien van 1/4 inch lagers en 20mm diepe cups.
Bij de zadels valt de 'Crush Zone' op. Volgens Syncros zelf zo comfortabel als een sofa, vormt het een mooie balans tussen een 'big' DH zadel en een XC zadel met weinig comfort. De rails zijn elliptisch gevormd: 7 mm breed, maar wel 8 mm hoog voor duurzaamheid. Om een soppend zadel te voorkomen zijn de naden waterdicht.
FR Saddle
Een ander juweeltje is het platform pedaal. Zelf te servicen en is compleet 'rebuildable'. Het platform bevat inbuspinnen en is glooiend van buiten naar binnen om wegglijden tegen te gaan. Daarbij is het prachtig en origineel vormgegeven.
Pedal
Bij Syncros vertelden ze me verder dat ze erg enthousiast zijn over hun lock grips. Op het eerste gezicht lijken ze nogal op de Odi lock ons. Ze zijn volgens Syncros anders, beter zelfs . We proberen een setje te bemachtigen voor een test - eens kijken of de positie van het lock-on systeem bedreigd wordt.
GripsSyncros biedt ook flatbars en riserbars voor XC en hardcore gebruik. Het assortiment is erg breed: 31.8 standaard, carbon voor elk wat wils. Een leuk detail is het feit dat (sommige) bars geleverd worden in twee breedtematen - afgelopen dat gezaag in gloednieuwe sturen.
Meet een gelijksoortige vanzelfsprekendheid biedt Syncros een FR/DH bandenset: de BHT (Big Huckin' Tire). Deze band wordt geleverd in een front en rear variant, die in compound verschillen. De voorband is zacht en grippy met zijn 50 tpi, terwijl de achterband slijtvaster is, 55 tpi. Dit biedt als voordeel dat de voorband en achterband gelijkmatig slijten.
Banden
Meer informatie via www.syncros.com
Reinier ‘Castor’ Meenhorst

LEES DIT HIERNA

Upgrade je Sram 70 / 90 transmissie naar een GX Eagle AXS

GX Eagle AXS upgrade kit voor transmissie: RD-UPK-GXTE-A: Til Eagle-transmissie naar een hoger…

LEES VERDER

Gravelen met de Hutchinson Overide

De Overide, niet te verwarren met Crash Override (alhoewel het MS-Dos tijdperk voor veel mensen…

LEES VERDER

A Ride Around Town met de Fiido Air

Het eerste wat we van deze opvallende en strakke bike willen weten is of deze aan het geclaimde…

LEES VERDER