Dwarsliggers in het Kuinderbos

Geplaatst op 10 nov 2004.
door Annemieke Janse
STEENWIJK/KUINRE - Mountainbikers kunnen niet meer langs het wandelpad de Kuinderberg af, althans niet meer met een bloedgang. Nota bene leden van de mountainbikeclub MBT Steenwijk 2000, hebben tijdens de natuurwerkdag met het plaatsen van twee dwarsliggers daar een stokje voor gestoken.

‘ATB-fietsen niet toegestaan‘ staat er streng op het bordje aan het begin van de wandelroute naar de ‘top‘ van de Kuinderberg. Ondanks de aanwezigheid van een prachtige, uitdagende 28 kilometer lange ATB-fietsroute willen mountainbikers nogal eens afwijken van geëffende paden. ‘Het is net zoiets als skiën naast de piste‘, legt MBT Steenwijk 2000 voorzitter Corjan Marinissen uit. ‘Mensen zoeken toch steeds de uitdaging en je kunt op dit pad een behoorlijke snelheid ontwikkelen. Niet leuk voor wandelaars die met een schreeuw aan de kant gejaagd worden en slecht voor de conditie van de paden.‘
Onder het motto ‘voor wat, hoort wat‘, hebben Jelle Woudsma en Corjan Marinissen de landelijke natuurwerkdag aangegrepen om op de wandelpaden hindernissen op te werpen voor ‘wildfietsers‘.
De MTB Steenwijk organiseert jaarlijks een paar grote, landelijke wedstrijden in het Kuinderbos en krijgt daarbij alle medewerking van Staatsbosbeheer. Als tegenprestatie en om de door de wildfietsers aangetaste goodwill op te poetsen, helpt de mountainbikeclub Staatsbosbeheer met het plaatsen van dwarsliggers op de wandelpaden. ‘We willen Staatsbos graag te vriend houden‘, zegt Marinissen. ‘Als te veel ATB‘ers de regels aan hun laars lappen en wandelaars niet meer veilig kunnen wandelen, kan Staatsbos beslissen om het hele gebied op slot te gooien voor ATB‘ers. Zoals dat ook al op de Woldberg in Steenwijk is gebeurd.‘
WILDFIETSERS
Marinissen en Woudsma leggen de laatste hand aan de eerste van de twee hindernissen. Het is droog, tussen de buien door. Het wandelpad ziet er hier netjes uit. Geen kapot gereden plekken. Over het pad liggen dunne eikenbomen vier hoog opgestapeld tussen een paar stammetjes. Zodanig dat je er met de wandelwagen (net) tussendoor kan, maar een mountainbiker moet er stevig voor in de remmen.
Een stuk verderop klinkt een motorzaag. Daar is Harco Bergman bezig met het omzagen van de tweede dwarsligger. Het wandelpad is daar wel kapot gereden. Het karwei is snel gepiept. ‘Zo, nu is er voor die wildfietsers geen lol meer aan om hier af te dalen. Net als ze lekker op gang zijn, moeten ze in de remmen‘, zeggen de leden van MTB Steenwijk en de boswachter tevreden tegen elkaar.
 
(De Stentor)

LEES DIT HIERNA

Naar de Vulkaan Eifel met Koroyd en de Smith Forefront 3 MIPS

Het is dinsdagmiddag en we arriveren in Gemünden, vlak onder Daun, voor een paar dagen lekker de…

LEES VERDER

Een ritje met de MoonCool TK1, elektrische stabiliteit op drie wielen

Driewielers zijn misschien niet sexy, maar wél enorm praktisch. Ze kunnen ook nog leuk zijn maar…

LEES VERDER

De nieuwe Thule OutPace, compact, lichtgewicht en veelzijdig

Compact ontwerp met uitstekende prestaties: De Thule OutPace is ontworpen om fietsen eenvoudig te…

LEES VERDER