Een variant van een oud computervirus verspreidt zich momenteel zeer snel over internet. Met name thuisgebruikers lopen volgens virusbestrijder McAfee een hoog risico op besmetting. De W32/BadTrans.b-worm maakt gebruik van een lek in het e-mailprogramma Outlook en activeert zichzelf.
De worm is in staat om ongelezen berichten in het mailprogramma Outlook van Microsoft te beantwoorden. Deze e-mail komt bij de ontvanger binnen als een reply (Re:) met verschillende onderwerpregels. Ook de namen van de aanhangsels variëren.
Volgens anti-virusbedrijf MessageLabs verspreidt W32/BadTrans.b zich erg snel. McAfee beaamt dit en acht de worm vooral gevaarlijk voor thuisgebruikers. Er waren dinsdag al tienduizenden computers geïnfecteerd. Bedrijven en andere organisaties die gebruik maken van grote mailservers lopen minder risico, omdat de worm hier veelal wordt onderschept.
De worm is zogezegd een variant van het W32/BadTrans.a-virus dat voor het eerst in april van dit jaar opdook. Microsoft biedt al geruime tijd een patch aan om de lek in Outlook te dichten. Internetters wordt tevens aangeraden de anti-virussoftware te updaten voor een optimale bescherming.