Harde uitspraken van Daphny van den Brand na de winst

Geplaatst op 27 nov 2001.
Afbeelding verwijderd.Gieten – Daphny van den Brand had gisteren ondanks haar vierde zege van het seizoen weinig reden tot juichen in Gieten. De veldrijdster uit Zeeland, die finishte voor Nicole Leijten en Debby Mansveld, was zeer teleurgesteld over de afwezigheid van haar concurrentes Corine Dorland en de Duitse wereldkampioene Hanka Kupfernagel.

"Is er eindelijk een organisator die voor de vrouwen met startgeld zijn nek uitsteekt en dan komen ze niet opdagen. Zo wordt het natuurlijk nooit wat met het veldrijden voor vrouwen", mopperde de nationale kampioene. Kupfernagel en Dorland, die zich voornamelijk richten op de weg en mountainbike, voelden zich beiden nog niet goed genoeg om in Gieten te starten. "Als ze bang zijn om te verliezen, dan moeten ze helemaal niet meer komen".

Van den Brand had eerder een andere teleurstelling moeten verwerken. Ze had er op gerekend vanaf december voor het eerst om de wereldbeker voor vrouwen te kunnen strijden. De cyclocrosscommissie had dit voorstel aan de UCI gedaan, maar deze reageerde afwijzend.
LEES DIT HIERNA

Onderweg met de Engwe N1 Pro

De Engwe N1 Pro voelt zich thuis in de steden, dorpen en zeer lichte gravel- of schelpenpaden.…

LEES VERDER

Licht, opvouwbaar en geschikt voor 2 fietsen: De Thule Outpace

Zodra je de Outpace uit de doos haalt valt direct zijn opgevouwen formaat op. Een klein pakket die…

LEES VERDER

Wat hebben Ekoi Lost Paradise en Canyon met elkaar gemeen?

Al heel wat jaren komen we in het gebied rondom Frejus en nog steeds vinden we nieuwe paden en…

LEES VERDER