javawa schreef: ↑zo 22 januari 2023, 15:16
Klopt, de topografische dienst en Here zijn niet de enige bronnen. Fietsroutes zijn afkomstig van de Allgemeiner Deutscher Fahrrad-Club, en wandelroutes van het Deutscher Wanderverband.
Thx, dat klinkt inderdaad als plausibele bronnen voor die data. Had even gezocht maar zag dat niet op de site van Garmin. Staat dit ergens online?
Wel benieuwd in hoeverre de opgave van Garmin echt compleet is, gelet op hun trackrecord; zie hieronder
javawa schreef: ↑zo 22 januari 2023, 15:16
Ik heb even naar de heatmaps zitten kijken, maar ik zie toch heel vaak afwijkingen met de OSM-kaart; eigenlijk met alle kaarten. Ik denk dat de heatmaps niet gebaseerd worden op een bestaand netwerk, maar op de vastgelegde tracklogs van de gebruikers.
Ik kan natuurlijk niet uitsluiten dat ze naast OSM
ook nog andere bronnen gebruike, maar onderstaande voorbeelden bevestigen voor mij toch dat Garmin -zonder de vereiste bronvermelding (en gelijk delen) uit de OSM licentievoorwaarden- OSM-data gebruikt in hun routering en heatmaps.
OSM-data in routering
Hier zie je nu bijvoorbeeld echt een substantieel verschil tussen de (a) Garmin route in Connect -op een Google kaartbeeld dat dit pad niet bevat - en (b) de huidige Openstreetmap-geometrie, maar dat komt omdat Garmin erg lang met verouderde OSM-data blijft werken (hier 11 maanden)
Maar als je een oude versie van dit pad terughaalt uit OSM, dan zie je dat Garmin precies de eigenaardigheden van het verloop volgt, terwijl dit geen helder afgebakend pad is (zie
hier) , het is een weiland waar je voor een groot deel zelf je weg moet zoeken en waar veel mensen het net anders zullen lopen. Is ook geen pad is dat je vanaf een luchtfoto kan zien of dat op een top-kaart staat (en ik herken mijn eigen mapwerk, de situatie was deels in het veld gewijzigd en de oude kartering in OSM was ook destijds niet helemaal correct )
Garmin Connect
Oud OSM-verloop van dit pad:
https://overpass-turbo.eu/s/1qtg
Garmin Popularity Heatmap op OSM-netwerk
N206 Stompwijk
Garmin Connect : strakke lijnen van de in OSM opgenomen route van oa bushalte naar het fietspad: populaire route voor Garmin gebruikers met perfecte GPS-ontvangst of zijn de gps-signalen van fietsers die uit het fietstunneltje komen met GPS-miswijzing aan het verkeerde OSM-wegvak gekoppeld?
OSM
Parkeerplaats Snowworld Zoetermeer
Garmin Connect vs Strava Heatmaps
Bij Garmin Connect zijn drie rijbanen op het noordelijke deel van de parkeerplaats heel populair om strakke haakse bochten te rijden met perfecte gps-ontvangst.
Het beeld van Strava daarnaast geeft een meer realistisch beeld van de spreiding van gps-ontvangst en de werkelijk afgelegde trajecten.
Ook hier kan ik niet anders concluderen dat de tracklogs op het OSM-netwerk zijn geplakt dat je ook onder de Strava-kaart ziet.
Maar als je voorbeelden hebt van substantiële verschillen tussen de Garmin heatmap en OSM-data die niet kunnen worden verklaard doordat Garmin nog steeds achterhaalde OSM-data gebruikt, dan ben ik daar wel benieuwd naar.