Kaarten via Basecamp op je GPS zetten
MapInstall is voor het overzetten van (op de computer geïnstalleerde) kaarten, niet voor routes!
Routes zet je vanuit BaseCamp door ze gewoon vanuit 'Mijn verzameling' naar het toestelpictogram in de lijst linksboven te slepen.
Routes zet je vanuit BaseCamp door ze gewoon vanuit 'Mijn verzameling' naar het toestelpictogram in de lijst linksboven te slepen.
Welk bestand heb je precies gedownload, en wat heb je ermee gedaan na het dowloaden?
Vraagje.
Sinds vandaag ook aan de slag met basecamp.
Het is gelukt 2 tracks te importeren. 1 is de loonse drunense duinen welke ik importeer in de onroute wandelkaart 1.12. Gekocht bij de navi. Deze route ken ik uiteraard maar het is een test.
De tweede track is een racefietsroute omdat ik de navi ook voor de racert wil gebruiken. Nu heb ik de open fietsmap benelux van het net kunnen downloaden. Hier heb ik de track in gezet.
Moet ik nu op mijn navi steeds van kaart wisselen als ik of een race of een mtb track wil fietsen? Of kan ik dit ergens instellen dat als ik de route op mijn navi selecteer dat hij dan zelf de juiste kaart selecteert??
En mij is niet duidelijk hoe het zit met een startpunt in een track. De maker van de track kiest een startpunt uit. Wat als ik ergens anders ga starten? Navigeert de navi mij dan steeds naar het startpunt of herkent hij gewoon dat ik op een ander punt vertrek en houdt de route aan past zelf het eindpunt aan? Of stel ik nu een rare vraag?
Bij voorbaat dank.
Sinds vandaag ook aan de slag met basecamp.
Het is gelukt 2 tracks te importeren. 1 is de loonse drunense duinen welke ik importeer in de onroute wandelkaart 1.12. Gekocht bij de navi. Deze route ken ik uiteraard maar het is een test.
De tweede track is een racefietsroute omdat ik de navi ook voor de racert wil gebruiken. Nu heb ik de open fietsmap benelux van het net kunnen downloaden. Hier heb ik de track in gezet.
Moet ik nu op mijn navi steeds van kaart wisselen als ik of een race of een mtb track wil fietsen? Of kan ik dit ergens instellen dat als ik de route op mijn navi selecteer dat hij dan zelf de juiste kaart selecteert??
En mij is niet duidelijk hoe het zit met een startpunt in een track. De maker van de track kiest een startpunt uit. Wat als ik ergens anders ga starten? Navigeert de navi mij dan steeds naar het startpunt of herkent hij gewoon dat ik op een ander punt vertrek en houdt de route aan past zelf het eindpunt aan? Of stel ik nu een rare vraag?
Bij voorbaat dank.
Tomac Diplomat 29er
Er is een groot verschil tussen tracks en routes. Een track is gewoon een een reeks punten verbonden door een lijn, en staat geheel los van de kaart (je kunt 'm zelfs zonder kaart gebruiken). Als je een track laadt in het toestel krijg je in principe geen aanwijzingen; je zult zelf op het scherm moeten kijken of je nog op de lijn zit.
Een route geeft wel afslagaanwijzingen, maar is afhankelijk van de kaart. Heeft de kaart geen routeerbare wegen op de plaats waar de route loopt, dan zal het toestel de route aanpassen zodanig dat hij wel de wegen volgt.
Hier is het dus wel belangrijk om de juiste kaart te kiezen. Het toestel kan niet aan de route zien welke kaart dat dan moet zijn; de juiste keuze zul je dus zelf moeten maken.
Als het om het startpunt van een track gaat: het is maar een lijntje dat niet van plaats verandert, dus het maakt niet uit waar je begint. Bij een route hangt het van het toestel af of hij je eerst naar het beginpunt wilt sturen, maar zodra je ergens halverwege een route oppikt/start, zal het toestel je van daar af begeleiden (moet je wel in de goede richting beginnen!). Het eindpunt verandert niet.
Een route geeft wel afslagaanwijzingen, maar is afhankelijk van de kaart. Heeft de kaart geen routeerbare wegen op de plaats waar de route loopt, dan zal het toestel de route aanpassen zodanig dat hij wel de wegen volgt.
Hier is het dus wel belangrijk om de juiste kaart te kiezen. Het toestel kan niet aan de route zien welke kaart dat dan moet zijn; de juiste keuze zul je dus zelf moeten maken.
Als het om het startpunt van een track gaat: het is maar een lijntje dat niet van plaats verandert, dus het maakt niet uit waar je begint. Bij een route hangt het van het toestel af of hij je eerst naar het beginpunt wilt sturen, maar zodra je ergens halverwege een route oppikt/start, zal het toestel je van daar af begeleiden (moet je wel in de goede richting beginnen!). Het eindpunt verandert niet.
Dank je voor je reactie.javawa schreef:Er is een groot verschil tussen tracks en routes. Een track is gewoon een een reeks punten verbonden door een lijn, en staat geheel los van de kaart (je kunt 'm zelfs zonder kaart gebruiken). Als je een track laadt in het toestel krijg je in principe geen aanwijzingen; je zult zelf op het scherm moeten kijken of je nog op de lijn zit.
Een route geeft wel afslagaanwijzingen, maar is afhankelijk van de kaart. Heeft de kaart geen routeerbare wegen op de plaats waar de route loopt, dan zal het toestel de route aanpassen zodanig dat hij wel de wegen volgt.
Hier is het dus wel belangrijk om de juiste kaart te kiezen. Het toestel kan niet aan de route zien welke kaart dat dan moet zijn; de juiste keuze zul je dus zelf moeten maken.
Als het om het startpunt van een track gaat: het is maar een lijntje dat niet van plaats verandert, dus het maakt niet uit waar je begint. Bij een route hangt het van het toestel af of hij je eerst naar het beginpunt wilt sturen, maar zodra je ergens halverwege een route oppikt/start, zal het toestel je van daar af begeleiden (moet je wel in de goede richting beginnen!). Het eindpunt verandert niet.
Ik heb deze voor de weg gedownload. http://gpstracks.nl/fietsroutes-noordbr ... hp?id=3669" onclick="window.open(this.href);return false;
Er staan vlaggetjes in de route, dus ik neem aan dat dit een route is?
De mtb track die ik gedownload heb heeft geen vlaggetjes en is een strakke lijn. Dit zal dan een track zijn naar ik aan neem?
Dan moet ik mezelf eens gaan verdiepen wat ik zelf aan maak in basecamp. Al ben ik er nog niet helemaal uit hoe deze zelf te maken. Ben sinds vandaag aan het tobben met het systeem maar er is erg veel te ontdekken.
Heb jij ook toevallig ook een antwoord op de vraag of de navi bij aanklikken route/track zelf de juiste kaart selecteert of dat ik zelf steeds de kaart moet wisselen??
Tomac Diplomat 29er
Dat er vlaggetjes in staan (en dat ze het op die site een route noemen) zegt niets over wat het feitelijk is. Nu zijn routes meestal opgebouwd uit meerdere viapunten, die als symbool doorgaans een vlaggetje hebben.
Echter, de "route" die je gedownload hebt, is in werkelijkheid een track + een verzameling losse waypoints!
In BaseCamp kun je aan het symbool voor de route of track zien wat het echt is: een track heeft twee voetjes als symbool; een route heeft het symbool van de ingestelde activiteit. (kan een autootje zijn, een fiets, wandelaar etc.)
Echter, de "route" die je gedownload hebt, is in werkelijkheid een track + een verzameling losse waypoints!
In BaseCamp kun je aan het symbool voor de route of track zien wat het echt is: een track heeft twee voetjes als symbool; een route heeft het symbool van de ingestelde activiteit. (kan een autootje zijn, een fiets, wandelaar etc.)
Had ik al gezegd toch?debill71 schreef:Heb jij ook toevallig ook een antwoord op de vraag of de navi bij aanklikken route/track zelf de juiste kaart selecteert of dat ik zelf steeds de kaart moet wisselen??
javawa schreef:Het toestel kan niet aan de route zien welke kaart dat dan moet zijn; de juiste keuze zul je dus zelf moeten maken.
Yep, ik zie het. Niet goed gelezen dan denk ik. Thanks.javawa schreef:Dat er vlaggetjes in staan (en dat ze het op die site een route noemen) zegt niets over wat het feitelijk is. Nu zijn routes meestal opgebouwd uit meerdere viapunten, die als symbool doorgaans een vlaggetje hebben.
Echter, de "route" die je gedownload hebt, is in werkelijkheid een track + een verzameling losse waypoints!
In BaseCamp kun je aan het symbool voor de route of track zien wat het echt is: een track heeft twee voetjes als symbool; een route heeft het symbool van de ingestelde activiteit. (kan een autootje zijn, een fiets, wandelaar etc.)
Had ik al gezegd toch?debill71 schreef:Heb jij ook toevallig ook een antwoord op de vraag of de navi bij aanklikken route/track zelf de juiste kaart selecteert of dat ik zelf steeds de kaart moet wisselen??javawa schreef:Het toestel kan niet aan de route zien welke kaart dat dan moet zijn; de juiste keuze zul je dus zelf moeten maken.
Tomac Diplomat 29er
-
- Mountainbike Junk
- Berichten: 294
- Lid geworden op: di 27 november 2012, 22:19
- Mijn mountainbike: Merida FLX-3000Disc
Ik heb me ook in het fietsnavigatiewereldje gegooit! Heb een Garmin Edge 800 overkocht van een forumlid.
Ondertussen heb ik van OpenMTBmap de kaart van NL gedownload en laten installeren.
Ik heb ook Basecamp geinstalleerd.
In basecamp zie ik het volgende:
onder toestellen:
Edge 800
-interne opslag
-INTL Standard Autoroute Basecamp
en dan: Geheugenkaart F:
- gebruikersgegevens.
dus geen "Alle gegevens" zoals aangegeven in de uitleg.
Ik heb alle dingen die ik onder mijn garmin aan kon klikken al aangeklikt.
ik krijg dan niet bij hulpprogramma's dat ik de kaarten over kan zetten.
ik krijg alleen:
- birdseye beelden
- garmin avontuur maken
- controleren op softwarudates
- opties
in mijn werkbalk kan ik wel 3 kaartproducten selecteren:
- INTL standard etc.
- openmtbmap_netherlands
- wereldkaart
basecamp ziet de kaart dus wel.
Hoe krijg ik die dan op mijn garmin?
Ondertussen heb ik van OpenMTBmap de kaart van NL gedownload en laten installeren.
Ik heb ook Basecamp geinstalleerd.
In basecamp zie ik het volgende:
onder toestellen:
Edge 800
-interne opslag
-INTL Standard Autoroute Basecamp
en dan: Geheugenkaart F:
- gebruikersgegevens.
dus geen "Alle gegevens" zoals aangegeven in de uitleg.
Ik heb alle dingen die ik onder mijn garmin aan kon klikken al aangeklikt.
ik krijg dan niet bij hulpprogramma's dat ik de kaarten over kan zetten.
ik krijg alleen:
- birdseye beelden
- garmin avontuur maken
- controleren op softwarudates
- opties
in mijn werkbalk kan ik wel 3 kaartproducten selecteren:
- INTL standard etc.
- openmtbmap_netherlands
- wereldkaart
basecamp ziet de kaart dus wel.
Hoe krijg ik die dan op mijn garmin?
-
- Elite Mountainbiker
- Berichten: 2219
- Lid geworden op: wo 21 mei 2003, 23:33
- Mijn mountainbike: Cannondale Scalpel 3
Uitleg op pagina 1 van dit topic gevolgd? Waar gaat het mis?Robert-JanS schreef:Ik heb me ook in het fietsnavigatiewereldje gegooit! Heb een Garmin Edge 800 overkocht van een forumlid.
......
in mijn werkbalk kan ik wel 3 kaartproducten selecteren:
- INTL standard etc.
- openmtbmap_netherlands
- wereldkaart
basecamp ziet de kaart dus wel.
Hoe krijg ik die dan op mijn garmin?
Gratis GPS topo kaarten? Kijk eens op:
OpenMtbMap en de weekly updates.
Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
OpenMtbMap en de weekly updates.
Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
-
- Mountainbike Junk
- Berichten: 294
- Lid geworden op: di 27 november 2012, 22:19
- Mijn mountainbike: Merida FLX-3000Disc
sorry voor late reactie Ramon, is ondertussen gelukt!